Niazgah نیازگاه
فردا انجام می شود

عرضه اولیه ۲۰ میلیون اسناد خزانه اسلامی

عرضه اولیه ۲۰ میلیون اسناد خزانه اسلامی

نیازگاه: اوراق اسناد خزانه اسلامی با سر رسید انتهای تیر 1399 فردا عرضه اولیه می شود. تمام افراد حقیقی یا حقوقی می توانند با در اختیار داشتن كد معاملاتیِ فعال برای خرید این اسناد اقدام نمایند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، فردا (چهارشنبه) اوراق اسناد خزانه اسلامی با سررسید ۳۰ تیر ماه سال ۱۳۹۹ در نماد «اخزا ۸۰۲۱» برای نخستین بار در بازار ابزارهای نوین مالی گشایش می یابد.
قیمت پایانی این اوراق میانگین موزون معاملات روزانه اوراق در روز گشایش خواهد بود. این اوراق با نام و قابل معامله در فرابورس است.
ارزش اسمی هر ورقه از این اوراق ۱۰۰ هزار تومان است و تعداد كل آن ۲۰ میلیون است. همین طور ناشر این اوراق وزارت امور اقتصاد و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران است.
حداقل حجم هر سفارش یك ورق است و تمام افراد حقیقی یا حقوقی می توانند با در اختیار داشتن كد معاملاتی فعال برای خرید اسناد خزانه اسلامی اقدام نمایند.
گفتنی است؛ اسناد خزانه اسلامی، اوراق بهادار با نامی است كه دولت به منظور تسویه بدهی های خود بابت طرح های تملك دارایی های سرمایه ای با قیمت اسمی و سررسید معین به طلبكاران غیردولتی واگذار می كند.
اسناد خزانه مرسوم در دنیا توسط دولت به رقمی كمتر از قیمت اسمی به خریداران فروخته شده و از منابع مالی حاصل از فروش، بدهی های دولت پرداخت می شود اما به سبب اشكالاتی كه كمیته فقهی سازمان بورس بر آن بر این روش وارد می دانست، دولت جمهوری اسلامی ایران، این اوراق را صادر و به شكل مستقیم به طلبكاران غیر دولتی واگذار می كند. دارنده اوراق درصورت نیاز به وجه نقد، این اوراق را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش می رساند.
منبع:

1398/07/09
23:01:29
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی