Niazgah نیازگاه

تورم یك درصدی كشورهای اروپایی

تورم یك درصدی كشورهای اروپایی

نیازگاه: تورم كشورهای عضو منطقه یورو بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح یك درصد باقی ماند.


به گزارش نیازگاه به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، با وجود كاهش نرخ بهره در سطح منطقه یورو به منفی ۰.۵ درصد توسط بانك مركزی اروپا كه كمترین نرخ بهره تاریخ این منطقه پولی نیز شمرده می شود، متوسط نرخ تورم ۱۹ كشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به اوت بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل در سطح یك درصد باقی ماند كه می تواند فشارها بر بانك مركزی اروپا را بیشتر از پیش افزایش دهد.
بانك مركزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری كرده است و باقی ماندن تورم در چنین سطحی كار كریستین لاگارد، رئیس جدید این بانك را دشوار خواهد ساخت.
متوسط نرخ تورم در ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا طی این مدت به ۱.۴ درصد رسیده است. در میان كشورهای اروپایی، كمترین تورم مربوط به پرتغال با منفی ۰.۱ درصد بوده است و بعد از این كشور، یونان با ۰.۱ درصد و اسپانیا با ۰.۴ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین تورم مربوط به رومانی با منفی ۴.۱ درصد بوده است و بعد از این كشور، مجارستان با ۳.۲ درصد و هلند و لتونی هر دو با ۳.۱ درصد قرار دارند.
در مقایسه با ماه ژوئیه، نرخ تورم در ۹ كشور كاهشی، در شش كشور ثابت و در ۱۲ كشور افزایشی بوده است. در میان دیگر كشورها، نرخ تورم در دانمارك و ایتالیا ۰.۵ درصد، آلمان یك درصد، فرانسه ۱.۳ درصد و سوئد و اتریش ۱.۴ درصد بوده است.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/06/30
20:33:27
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: افزایش , بانك , بانك مركزی , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی