Niazgah نیازگاه
مدیركل دفتر سرمایه گذاری وزارت راه:

طرح اصلی اجرای سامانه املاك و اسكان به تایید سازمان مالیات رسید

طرح اصلی اجرای سامانه املاك و اسكان به تایید سازمان مالیات رسید

به گزارش نیازگاه مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طرح اصلی اجرای سامانه ملی املاك و اسكان را آماده كرده و به تایید سازمان امور مالیاتی رساندیم.به گزارش نیازگاه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن آخرین وضعیت راه اندازی سامانه املاك و اسكان را شرح داد و تصریح كرد: دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن طرح اصلی اجرای سامانه ملی املاك و اسكان را آماده كرد و به تایید سازمان امور مالیاتی رساند.
مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی افزود: جلسه ای مشترك بین رئیس ثبت اسناد و املاك كشور، وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی تشكیل شد و رئیس ثبت اسناد و املاك كشور موافقت نمود تا اطلاعات اولیه را در مورد اسناد و املاك كشور در اختیار این سامانه بگذارد.
فرهادیه توضیح داد: هم اكنون دفتر فناوری اطلاعات وزارتخانه راه و شهرسازی در حال اجرای فرایند انتخاب مشاور برای نوشتن و آماده سازی سامانه ملی املاك و اسكان است.
این مسئول در وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشبینی ما این است كه پیش از اتمام سال جاری، سامانه آماده و راه اندازی شود و سازمان امور مالیاتی بعنوان مصرف كننده اصلی سامانه بتواند از اطلاعات سامانه بهره لازم را ببرد.
وی خاطرنشان كرد: با راه اندازی سامانه املاك و اسكان، بحث دریافت مالیات از خانه های خالی به جریان می افتد. همچنین، از نظر جامعه آماری و ضعیت املاك و اسكان در كشور مشخص خواهد شد.
فرهادیه اعلام نمود: هم اكنون، حجم قابل توجهی سند وجود دارد كه برای تمام این اسناد شامل مسكونی، زمین، تجاری، اداری و هركاربری دیگر، با راه اندازی سامانه ملی املاك و اسكان، تعیین تكلیف می شود كه هر واحد چه وضعیت دارد و چه كسی دارد از چه واحدی چه استفاده ای می برد.

1398/06/20
22:57:41
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی