Niazgah نیازگاه
در فراكسیون نمایندگان ولایی

وزیر اقتصاد: برنامه تحول نظام بانكی برای رئیس جمهور ارسال می شود

وزیر اقتصاد: برنامه تحول نظام بانكی برای رئیس جمهور ارسال می شود

به گزارش نیازگاه سخنگوی فراكسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت كه در جلسه این فراكسیون وزیر اقتصاد اعلام نموده كه برنامه پیشنهادی این وزارتخانه برای تحول در نظام بانكی تا آخر هفته برای رئیس جمهور ارسال می شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز فراكسیون ولایی اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر اقتصاد برگزار گردید كه در آن اعضای فراكسیون بر لزوم ساماندهی بازار بخصوص با عنایت به گرانی اجلاس و كالاها تاكید داشتند. همینطور آنها خواهان عرضه توضیحاتی از جانب وزیر درباره ی اقدامات انجام شده برای خصوصی سازی ساماندهی گمرك و سازمان خصوصی سازی و الكترونیكی كردن مالیات مطرح نمودند.
به نقل از وی، لزوم برخورد جدی با دانه درشت های فرار مالیاتی، مبارزه با مفاسد اتصادی، پیشگیری از حقوق های نجومی، نظارت جدی در زمینه خصوصی سازی و جوان گرایی در وزارت اقتصاد بخصوص در هیات مدیره بانك ها از دیگر مواردی بود كه در این نشست عنوان شد.
سخنگوی فراكسیون نمایندگان ولایی با اشاره به توضیحات وزیر اقتصاد اظهار داشت: وزیر اقتصاد تاكید داشت كه دولت از ابتدا اهتمام جدی برای انجام خصوصی سازی به صورت واقعی داشته كه یكی از صدمه های خصوصی سازی مقاومت های منطقه ای بوده است. همینطور در سالم سازی و فعال سازی در حوزه ی خصوصی سازی اهتمام ویژه ای داریم. در این رابطه فرایندهای قانون گذاری بر مبنای روال قانونی انجام شده است؛ البته كه نباید در خصوصی سازی چوب حراج به بیت المال زد.
وی ادامه داد: وزیر همینطور به این مورد اشاره داشت كه در زمینه واگذاری ها تعاونی سهام عام را فراگیر خواهند كرد. همینطور بانك ها به تحول اساسی نیاز دارد كه برنامه پیشنهادی این وزارتخانه برای تحول نظام بانكی تا آخر هفته به رئیس جمهور ارسال می شود. برنامه واگذاری شركت های تابعه بانكها به رئیس جمهور تقدیم شده در زمینه بهسازی هیات مدیره بانك ها حداقل یك عضو از ۵ عضو باید ۳۵ سال سن داشته باشند.
نقوی حسینی در انتها اظهار داشت: طبق توضیحات وزیر قانونمندسازی و پیشگیری از فرار مالیات به صورت ویژه در دستور كار وزارت اقتصاد است. برای كسانی كه فرار مالیاتی دارند جریمه های سنگین در نظر گرفته شده است. در همین رابطه در تور انداختن فرارهای مالیاتی و اصلاح نظام مالیاتی در اولویت است. اصلاح قانون مالیات مستقیم تا اواخر مهر برای دولت ارسال می شود. در زمینه گمرك هم به تحول احتیاج است.1398/06/10
23:59:13
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی