Niazgah نیازگاه

اروپا گرفتار ركود اقتصادی می شود

اروپا گرفتار ركود اقتصادی می شود

به گزارش نیازگاه یك اقتصاددان شانس وقوع ركود اقتصادی در منطقه یورو را ۷۰ درصد دانست.


به گزارش نیازگاه به نقل از یاهو فاینانس، محمد الریان، اقتصاد دان ارشد موسسه بیمه ای " آلیانتس" آلمان با اشاره به كاهش محسوس نرخ رشد كشورهای اروپایی در ماه های اخیر اظهار داشت كه منطقه یورو حالا بر لبه پرتگاه قرار گرفته است. وی ادامه داد: نه تنها در منطقه یورو بلكه هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی دارای مشكلات خود هستند. در واقع هیچ پیشرفتی محسوسی ایجاد نشده است و سیاست قاطع تقویت رشد هم مشاهده نشده است.
این اظهارات تنها كمی بعد از آن بیان می شود كه بانك مركزی آلمان در گزارشی نسبت به تداوم رشد اقتصادی منفی این كشور اخطار داد. بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم سال برای اولین بار در طول یك دهه اخیر كوچك شد و رشد منفی ۰.۱ درصد را تجربه نمود. با این وجود بانك مركزی آلمان اخطار داده است كه به علت پا برجا بودن مشكلات بخصوص در بخش صنعت، خطر تداوم رشد منفی در فصل های بعدی هم وجود دارد.
از جانب دیگر مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مساله ای است كه به ابعاد نگرانی ها از وضعیت اقتصادی اروپا دامن زده است. نشریه ساندی تایمز با استناد به اسناد محرمانه گزارش كرده است كه احتمال بروز قحطی مواد غذایی و سوختی در انگلیس در صورتیكه این كشور بدون توافق مشخص اتحادیه اروپا را ترك كند، وجود دارد.
الریان با اشاره به بحران در ایتالیا هم می گوید: اختلاف بین دولت ائتلافی این كشور بسیار زیاد است و مساله بدهی و بودجه به یك اختلاف اساسی بن این كشور و اتحادیه اروپا تبدیل گشته است. رشد اقتصادی ایتالیا سال ها است كه در حال درجا زدن است و چشم انداز روشنی برای تقویت این رشد وجود ندارد.
وی ادامه داد: هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی رشد زیر یك درصد داشتند كه ناامید كننده بود، آلمان و ایتالیا هم رشد منفی و صفر درصدی را تجربه كردند.1398/05/30
22:20:21
5.0 / 5
4223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی