Niazgah نیازگاه
با گذشت بیش از ۴ ماه از سیل

فقط ۳۸ درصد از خسارات پرداخت گردید

فقط ۳۸ درصد از خسارات پرداخت گردید

نیازگاه: بگفته رئیس كل بیمه مركزی، صنعت بیمه تابحال 142 میلیارد تومان به لطمه دیدگان سیل پرداخت كرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش بینی های رسمی از كل خسارات در رابطه با سیل كه حدود 365 میلیارد تومان است فاصله بسیاری دارد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سیلاب فروردین ماه سال جاری یكی از جدی ترین سنگ محك های صنعت بیمه كشور در سال های اخیر بود. جدای از تعهداتی كه شركت های بیمه ملزم به اجرای آن بودند فروش بعضی از بیمه نامه های همگانی با نرخ های غیرفنی سبب شد تا بعضی از شركت های بیمه مانند بیمه تجارت نو در معرض ریسك های مالی بالایی در ارتباط با پرداخت خسارات خود قرار بگیرند.
بنا بر آخرین پیشبینی های رسمی از خسارات سیل، حداكثر میزان خسارت این حادثه در صنعت بیمه ۳۶۵ میلیارد تومان است كه به قول رئیس كل بیمه مركزی از این مبلغ تاكنون حدود ۱۴۲ میلیارد تومان به زیان دیدگان سیل در استان های صدمه دیده پرداخت شده است.
طبق گزارش روابط عمومی بیمه مركزی، غلامرضا سلیمانی درباره آخرین آمارها از پرداخت خسارات سیل توسط صنعت بیمه اظهار نمود: صنعت بیمه در حوادث گوناگون نظیر سیل اخیر توان بالا و ظرفیت مثال زدنی خویش را نشان داده و پرداخت بیشتر از ۱۴۲ میلیارد تومان خسارت به زیان دیدگان سیل در استان های صدمه دیده این حقیقت را به اثبات می رساند كه صنعت بیمه می تواند با همدلی و هم افزایی، گام های بلندی بردارد.
رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اهمیت مبحث توانمندسازی در صنعت بیمه و افزایش سه برابری ذخیره گیری شركت ها برای نخستین بار در سال جاری، افزود: ذخیره گیری مناسب شركت های بیمه و حركت به سمت كاهش كسری ذخایر از زمینه های ثبات در این صنعت به حساب می آید. سودآوری بنگاه های اقتصادی یك اصل است اما پایداری شركت ها مبحث مهم تری است كه باید در صنعت بیمه با جدیت بیشتری دنبال شود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بر اساس گزارشی كه قبل از این بیمه مركزی از میزان تعهدات و خسارات شركت های بیمه در قبال سیل اخیر در اختیار ایسنا قرار داده بود، بیشتر از ۸۸ هزار فقره خسارت در ۳۰ استان كشور توسط بیمه گذاران و ذینفع های بیمه نامه ها به ۲۲ شركت بیمه اعلام شده است كه حدود ۶۷ هزار فقره خسارت به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان توسط بیمه گران مورد ارزیابی و برآورد قرار گرفته است.
بر طبق این گزارش ۹۹ درصد از خسارات اعلام شده مربوط به بیمه نامه های آتش سوزی (با پوشش اضافه خطر سیل) بوده و بیشتر از ۹۰ درصد از موارد خسارت اعلام شده مربوط به بیمه آتش سوزی منازل مسكونی است.
منبع:

1398/05/19
18:41:25
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , فروش , گران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی