Niazgah نیازگاه

سود سرمایه گذاران بورس ۲ و نیم برابر شد

سود سرمایه گذاران بورس ۲ و نیم برابر شد

نیازگاه: سرمایه گذاران بورسی در بهار سال گذشته به صورت متوسط ۱۳ درصد بازده كسب كردند كه رقم در بهار امسال حدود ۲.۵ برابر شد و به ۳۲ درصد رسید.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در آخرین روز كاری سال ۱۳۹۶ شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در تراز ۹۶ هزار و ۲۹۰ قرار داشت كه با ورود به سال ۱۳۹۷ و رشد قیمت ارز در كنار انتظارات تورمی، قیمت سهام در بازار سرمایه ایران هم بالا رفت و در آخرین روز بهار سال ۱۳۹۷ نماگر اصلی بورس تهران توانست تا رقم ۱۰۸ هزار و ۸۷۲ واحدی رشد كند و ركورد جدیدی را به ثبت برساند.
با این حساب سرمایه گذاران بورسی در سه ماه بهار سال ۱۳۹۷ شاهد رشد شاخص كل به مقدار ۱۲ هزار و ۵۸۲ واحد بودند و بدین سان به صورت متوسط بازده ۱۳ درصد را كسب كردند.
اما در آخرین روز كاری سال قبل شاخص كل بورس با رشد پر شتاب قیمت ها تا رقم ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحدی رسیده بود و در ادامه امسال هم این شاخص توانست با سرعت بالایی رشد كند و برای نخستین بار در تاریخ كانال ۲۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.
در آخرین روز كاری فصل بهار امسال نماگر اصلی بورس توانست تا ۲۳۴ هزار و ۸۷۹ واحد پیش رود كه این رقم ركورد جدیدی بشمار می رود اما این ركورد نه به علت رشد تولید شركت ها بلكه به علت ارزش جایگزینی دارایی ها بود.
در نتیجه در مدت سه ماه بهار امسال شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس تهران ۵۶ هزار و ۲۲۰ واحد رشد كرد و سبب شد كه سرمایه گذاران بورسی به صورت متوسط ۳۲ درصد رشد داشته باشند.
البته طبیعی است كه بازده های عنوان شده متوسط بازده هاست و خیلی از سرمایه گذاران غیر حرفه ای بورسی كه به صورت مستقیم وارد معاملات شدند، زیان كردند.1398/04/17
15:44:59
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: اوراق , بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی