Niazgah نیازگاه

شاخص بورس و فرابورس در اوج تاریخ

شاخص بورس و فرابورس در اوج تاریخ

به گزارش نیازگاه در چهارمین روز معاملات بورس تهران بیشتر سهم ها با روند افزایش قیمت مواجه گشتند و نماگر اصلی بار دیگر ركورد جدیدی را به ثبت رساند. در فرابورس ایران هم شاخص كل ركورد جدیدی زد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، روز گذشته فعالان بازار سرمایه شاهد رشد فزاینده قیمت در بورس اوراق بهادار تهران بودند. این رشد سبب شد نماگر اصلی بازار یك دفعه دیگر ركوردشكنی كند. امروز نیز شاخص كل این روند را ادامه داد و با رشد بیشتر از ۲۵۳۰ واحدی تا عدد ۲۴۵ هزار و ۹۸ بالا رفت.
شاخص كل هم وزن نیز با ۲۸۵ واحد افزایش در تراز ۵۷ هزار و ۹۹۶ واحدی رسید و شاخص آزاد شناور با ۳۲۰۸ واحدی به تراز ۲۷۶ هزار و ۶۳۱ رسید.
همین طور شاخص بازار اول ۲۱۸۹ واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم رشد ۳۳۵۱ را تجربه نمود.
فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر چهار نمادی بودند كه هر كدام به ترتیب ۶۸۱، ۵۴۶، ۳۳۵ و ۲۳۵ واحد تأثیر افزایشی داشتند. در طرف مقابل پلی پروپیلن جم، پتروشیمی پارس و بانك تجارت هر كدام ۶۴، ۶۱ و ۵۸ واحد تأثیر كاهنده روی فاكتورهای بازار داشتند.
در گروه محصولات شیمیایی شاهد رشد ارزش معاملات بودیم بطوریكه در این گروه ۲۴۱ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۸۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. هرچند كه در این گروه تقریباً نیمی سهم ها با كاهش قیمت مواجه گشتند اما تعدادی نیز صف خرید را تجربه كردند.
بعد از گروه شیمیایی، خودرویی ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند بطوریكه با معامله ۷۷۵ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۸۴ میلیارد تومان رسیدند.
گروه بعدی كه از ارزش معاملات بالایی برخوردار بود فلزات اساسی بود كه ارزش معاملات آن به ۱۵۹ میلیارد تومان رسید.
در مجموع امروز در بورس تهران ۱۸۴ نماد با افزایش قیمت و ۱۴۵ نماد با كاهش قیمت مواجه گشتند در فرابورس تهران نیز ۱۱۰ نماد رشد و ۸۳ نماد افت تجربه كردند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱، ۳۷۹ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی شد. همین طور تعداد معاملات این بازار به ۳۲۹ هزار و ۳۴۰ نوبت رسید.
آیفكس نیز با ۳۰ واحد رشد به عدد ۳۱۰۳ واحدی را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۶۰۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به رقم ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.

1398/04/05
01:31:27
5.0 / 5
4119
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی