Niazgah نیازگاه

واردات ۷۷ هزار دلاری مانكن خیاطی!

واردات ۷۷ هزار دلاری مانكن خیاطی!

نیازگاه: در 11 ماهه سال 1397 بیشتر از 77 هزار دلار صرف واردات مانكن خیاطی و آدمك های چوبی در ویترین مغازه ها شده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، آخرین آمارهای گمرك از این حكایت دارد كه در سال قبل و درانتها بهمن ماه ۷۷ هزار و ۷۹۳ دلار با ارزش ریالی بیشتر از ۳۲۱ میلیون تومان مانكن خیاطی و آدمك های چوبی متحرك و سایر نمایش های متحرك برای ویترین مغازه ها وارد كشور شده كه حجم آن به حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ كیلو می رسد.

این در حالی است كه امسال و در فروردین ماه میزان واردات مانكن خیاطی و آدمك های چوبی به ۲۶۳۱ دلار با ارزش ریالی ۱۱ میلیون تومان رسیده است این رقم در مقایسه با فروردین ماه سال قبل از نظر دلاری كاهش دارد.

در ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷، حدود ۴۰۳۵ دلار با ارزش ریالی بیشتر از ۱۵ میلیون تومان واردات مانكن خیاطی انجام شده بود. البته از نظر حجمی در سال قبل ۸۲۷ كیلوگرم و در فروردین ماه امسال ۸۷۳ كیلوگرم واردات مانكن خیاطی انجام شده است.

از فروردین ماه سال ۱۳۹۷ بود كه روند پرداخت ارز به كالاها تغییر نمود و دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را به تمامی كالاهای وارداتی اختصاص داد، اما پس از آن با عنایت به این كه واردات بی رویه ای انجام شده و اختلاف قیمت ۴۲۰۰ دولتی و نرخ های بالای ۸، ۰۰۰ تومان بازار آزاد سبب ایجاد رانت و فساد شد، در نهایت كالاها برای دریافت ارز غربالگری شده و به مرور فقط كالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمودند.

در عین حال كه به مرور با عنایت به اهمیت حفظ منابع ارزی و واردات مدیریت شده، واردات بیشتر از ۱۰۰۰ قلم كالا ممنوع گردید.

منبع:

1398/03/06
20:03:19
5.0 / 5
4811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی