Niazgah نیازگاه

لاریجانی: عدم حضور وزرا در جلسات كمیسیون های مجلس معنایی ندارد

لاریجانی: عدم حضور وزرا در جلسات كمیسیون های مجلس معنایی ندارد

نیازگاه: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه هر چه زودتر باید بر سر سه سوژه مهم اقتصادی یعنی یارانه كالاهای اساسی، یارانه سوخت و مسكن تصمیم گیری شود، اظهار داشت: وزرایی كه برای حضور در جلسات كمیسیون های تخصصی مجلس دعوت می شوند باید در جلسات حاضر شده تا هر چه سریع تر برای نحوه تخصیص یارانه های در نظر گرفته شده در بودجه تصمیم پخته ای گرفته شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس در تذكری شفاهی بیان كرد: روز گذشته كمیسیون برنامه و بودجه جلسه ای را برای نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین كالاهای اساسی برگزار كرد. مطابق دعوت از پیش تعیین شده وزرای اقتصاد و كار و رفاه اجتماعی قرار بود در جلسه حضور یابند اما هیچ كدام از وزرا در جلسه حضور نیافتند. این بدان معناست كه وزرا برای تعیین تكلیف اقلام اساسی مردم و وضعیت معیشتی آنها توجه ندارند.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در پاسخ به این تذكر بیان كرد: زمانی كه كمیسیون از وزرا برای حضور در جلسات دعوت می كنند وزرا موظف می باشند تا در جلسات حضور یابند.
در ادامه غلامرضا تاجگردون رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اشاره كرد: حالا یكی از موضوعات بسیار مهم كشور تصمیم گیری درباب نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین كالاهای اساسی است كه باید هر چه زودتر در این زمینه تصمیم گیری شده تا بر سر سفره های مردم برسد. تابحال كمیسیون چندین جلسه برای تصمیم گیری در این زمینه برگزار كرده است اما وزرای دولت در جلسات حضور نیافتند و این رفتار صحیح نیست.
ایشان سپس اظهار نمود: وزرا یا می گویند ما اطلاعی نداشتیم یا معاونانشان را می فرستند كه آنها می گویند ما در جریان نیستیم. لطفاً شما بعنوان رئیس قوه مقننه به رئیس قوه مجریه در این زمینه تذكر دهید چونكه طرح مجلس در این زمینه آماده است اما دولت تعلل می كند.
در ادامه لاریجانی خطاب به معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان كرد: حالا سه سوژه مهم در حوزه اقتصاد كشور مطرح است. یكی بحث ساماندهی یارانه كالاهای اساسی است كه در قانون بودجه آمده و باید زودتر در مورد آن تصمیم گیری شود دیگری بحث یارانه سوخت است كه باید به نحوی در این زمینه تصمیم گرفت كه كمترین فشار به اقشار ضعیف جامعه وارد شده و از طرف دیگر جلوی قاچاق سوخت گرفته شود و دیگری مسئله مسكن زوج های جوان است كه باید زودتر ساماندهی گردد. اینكه وزرا در جلسات كمیسیون ها شركت نمی كنند مدلول ندارد. باید هر چه زودتر مجلس و دولت با اتفاق نظر تصمیم پخته ای در این زمینه بگیرند.
منبع:

1398/03/05
14:57:13
5.0 / 5
4678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی