Niazgah نیازگاه
گزارشی از اولین روز بازار سهام

معاملات بورس همچنان هیجانی است

معاملات بورس همچنان هیجانی است

به گزارش نیازگاه نوسانات غیرمنتظره همچنان در بازار سهام دیده می شود و بسیاری معتقدند كه تصمیمات برای داد و ستدها برپایه اصول بنیادی صورت نمی گیرد بلكه جو كلی و اخبار كلان اقتصادی به بازار سهام جهت می دهد. امروز باوجود افت شاخص كل بورس نمادهای كوچك نگذاشتند كه شاخص هم وزن با كاهش رو به رو شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۹۱۱ واحد افت كرد و به رقم ۲۱۴ هزار و ۲۵۷ واحدی رسید. اما شاخص كل هم وزن با ۲۹۶ واحد رشد مواجه گردید و عدد ۴۸ هزار و ۴۲۷ واحدی را تجربه نمود. امروز خیلی از سهم های كوچك مخصوصاً سیمانی تأثیر بسزایی در كلیت بازار داشتند به صورتی كه ارزش معاملاتشان هم رقم بالایی را نشان می داد.
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۱۵۰۵ واحد كاهش تا رقم ۲۴۱ هزار و ۱۲۰ واحدی پایین آمد و شاخص بازار اول با ۱۲۴۵ هزار واحد كاهش عدد ۱۵۹ هزار و ۸۹۶ واحدی را تجربه نمود. شاخص بازار دوم ۹۵۲ واحد افزایش یافت و تا رقم ۴۱۷ هزار و ۱۶ بالا رفت.
پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران هر كدام به ترتیب ۲۲۳، ۱۵۰ و ۱۴۱ واحد تأثیر كاهنده روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند و در عین حال شركت ارتباطات سیار ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی فجر هر كدام به ترتیب ۱۳۳، ۱۱۲ و ۸۲ واحد به رشد شاخصهای بازار سرمایه كمك كردند.
امروز در گروه سیمان، آهك و گچ روند قیمت ها عمدتاً افزایشی بود و برخی از سهم ها توانستند تا بیشتر از چهار درصد در قیمت پایانی رشد كند. سیمانی ها امروز قسمتی از بازار را رهبری كردند و ارزش معاملات شان تا رقم ۷۳ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد. همینطور حجم معاملات این گروه به عدد ۱۷۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
در عین حال خودرویی ها شاهد معاملات ۴۷۸ میلیون سهم و اوراق مالی بودند و ارزش معاملات آنها به ۸۸ میلیارد تومان رسید. این گروه كه جزو گروه های با ارزش معاملات بالا در دادوستدهای امروز بود عمدتاً با افزایش قیمت سهم هایش مواجه گردید.
در گروه استخراج كانه های فلزی هم نوسان قیمت سهم ها عمدتاً كمتر از دو درصد بود. در این گروه ۷۳ میلیون سهم به ارزش ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
معامله گران بورس تهران در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای و همینطور در گروه محصولات شیمیایی و بانكی ها بیشتر شاهد افت قیمت بودند به صورتی كه نمادهایی در این گروه ها شاخص كل را به سمت پایین هدایت كردند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۸۲۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همینطور تعدادی معاملات این بازار به عدد ۲۲۸ هزار و ۳۰۹ رسید.
آیفكس هم با افت ۰.۱۵ درصد واحدی مواجه گردید و در تراز ۲۶۷۱.۳۵ ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران تا عدد ۵۸۶ میلیارد تومان رشد كرد و حجم معاملات این بازار به عدد ۱.۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.1398/03/04
23:30:13
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی