Niazgah نیازگاه
معاون گمرك به مهر خبر داد؛

اقدام جدید گمرك برای تسریع در ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات تولید

اقدام جدید گمرك برای تسریع در ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات تولید

نیازگاه: معاون فنی گمرك اظهار داشت: تصمیم بر این شد كه اظهارنامه های مربوط به مواد اولیه، ماشین آلات و سایر كالاهای مورداستفاده درتولید كه درمسیر سبز قرار نمی گیرند، توسط كارشناسان گمرك محل اظهار رسیدگی شود.مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: یكی از موارد ایستایی كالا در حین تشریفات گمركی در گمرك، رسیدگی به ارزش كالا است.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اضافه كرد: این مساله باز ناشی از «تمركز بر رسیدگی ارزش كالا در ستاد گمرك ایران» است برای اینكه تمامی گمركات رسیدگی به ارزش كالا را به ستاد گمرك اعاده می دهند و در ستاد هم به سبب حجم مراجعات و مكاتبات، این روند طولانی می شود.
وی افزود: در این راستا تصمیم گرفته شد كه از این به بعد رسیدگی به ارزش كالا توسط خود گمركات صورت گیرد كه این مساله فاز به فاز در حال انجام می باشد.
ارونقی گفت: همین طور در موردی دیگر برای پیشگیری از ایستایی كالا هفته گذشته به رئیس كل گمرك پیشنهاد دادیم كه در سال رونق تولید تسهیلات ویژه ای برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شود.
وی اضافه كرد: ابتدا این مساله باید توضیح داده شود كه زمانی كه اظهارنامه واحد تولیدی در راه سبز قرار می گیرد دیگر كارشناسی سرویس ارزیابی صورت نمی گیرد و اظهارنامه خود به خود به درب خروج گمرك هدایت خواهد شد.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران افزود: پیشنهاد شد كه اظهارنامه های گمركی مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید و سایر كالاهای مورد استفاده در تولید یا پردازش و همین طور محصولات تولید شده مربوط به واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و كلیه اظهارنامه های گمركی مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید و سایر كالاهای مورد استفاده در پروسه تولید، وارده توسط واحدهای تولیدی مستقر در سرزمین اصلی كه در راه سبز قرار نمی گیرد، توسط كارشناسان مجازی همان گمرك رسیدگی شود.
ارونقی اضافه كرد: درواقع اگر اظهارنامه برای كالاهای اساسی و واحدهای تولیدی در راه زرد و قرمز قرار گیرد در هر دو مورد توسط كارشناسان سرویس ارزیابی همان گمرك محل اظهار رسیدگی می شود تا در اسرع وقت نسبت به ترخیص این كالاها اقدام گردد.
بخشنامه معاونت فنی و امور گمركی به معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل به شرح زیر است.


1398/02/01
23:31:31
5.0 / 5
4651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی