Niazgah نیازگاه
دژپسند:

جذب سرمایه خارجی باید دغدغه دائمی سازمان سرمایه گذاری باشد

جذب سرمایه خارجی باید دغدغه دائمی سازمان سرمایه گذاری باشد

نیازگاه: وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاكید بر اینكه برای جذب منابع مالی از خارج به داخل كشور نباید از هیچ تلاشی دریغ كرد، اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی باید دغدغه دائمی سازمان سرمایه گذاری باشد.به گزارش نیازگاه به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان سرمایه اقتصادی و فنی ایران گفت: كاركنان سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران باید جذب سرمایه گذاری خارجی را بعنوان یك وظیفه ملی و دغدغه دائمی تلقی كنند.
وی اشاره كرد: وزارت اقتصاد و سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران بدون وقفه و با تمام توان با هم افزایی در فعالیت ها، برای رسیدن به اهداف تعیین شده در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش می كنند.
وزیر اقتصاد با اشاره به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام رونق تولید، اظهار داشت: برای رسیدن به رونق تولید، باید عمرمان صرف بالندگی اقتصاد كشور شود.
وی با اشاره به اینكه رسیدن به رونق تولید ملزوماتی دارد كه عمده آن در رابطه با وظایف وزارت اقتصاد است، اظهار داشت: یكی از این مقدمات، بهبود فضای كسب و كار كشور است.
دژپسند اشاره كرد: مدیریت بهبود فضای كسب و كار با وزارت اقتصاد است و این وزارتخانه باید مسیر بهبود را ترسیم كند؛ به این معنا كه مأموریت های سایر وزارتخانه ها را اولویت بندی و متناسب با هدف گذاری ها بهترین مسیر را ساماندهی كند.
وزیر اقتصاد با تاكید بر توانمندی بخش خصوصی، گفت: بدترین نوع ورود دولت در اداره كشور، تصدی گری و بهترین شیوه سیاست گذاری و نظارت متناسب با توسعه یافتگی بخش خصوصی است.
▪️وزیر اقتصاد یكی از مهم ترین كاركردهای دولت را كمك به تجهیز بخش خصوصی و تأمین منابع مالی دانست.
دژپسند خطاب به كاركنان سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران اظهار داشت: باید از همه توانمندی های تجربی، علمی و اجتماعی خود برای جلب و جذب سرمایه گذاری های خارجی بهره بگیریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ارتقا سرمایه گذاری خارجی امسال را یكی از مهم ترین برنامه های سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران دانست و اضافه كرد: برای رسیدن به این مهم، باید نسبت به سختی كار، آگاهی داشت و با علم به محدویت ها و استفاده از حساسیت های فرهنگی و منطقه ای به نتیجه مطلوب رسید.

1398/01/22
00:00:19
5.0 / 5
5202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی