Niazgah نیازگاه
همتی در واكنش به اظهارات محسن رضایی

بازار ارز حساسیت خویش را به FATF از دست داده است

بازار ارز حساسیت خویش را به FATF از دست داده است

به گزارش نیازگاه رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود: بازار ارز حساسیت خویش را نسبت به اظهار نظرهای مربوط به FATF تا حدود زیادی از دست داده است و مردم مطمئن باشند بازار ارز سیر تعادلی خویش را طی می كند و بانك مركزی بر بازار متصل است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود در واكنش به اظهارات محسن رضایی نوشت: طی مروری كه بر اخبار خبرگزاری ها و كانال های خبری داشتم، به نكته جالبی برخوردم كه خیلی برای من عجیب و تا حدودی مبهم بود. در ایام پایانی سال كه مردم خسته از فشارهای اقتصادی در سایه آرامش نسبی بوجود آمده در بازارها در تدارك خریدهای شب عید هستند و نرخ ارز در بازار آزاد هم به آرامی در حال كاهش است، چند نفر از برادران بزرگوار كوشیده بودند با استفاده از توئیتر و سایر رسانه ها، موضوعی به نام FATF را مطرح و با اصرار به مردم یادآوری كنند كه "فراموش نكنید FATF مورد مخالفت اكثریت اعضای مجمع است و چنین و چنان".
وی ادامه داد: الحمدالله بازار ارز حساسیت خویش را نسبت به این نوع اظهارات تا حدود زیادی از دست داده است. فارغ از این قبیل اظهارنظرهای شخصی كه در زمان و مكان خود محترم است، مطمئناً مجموع نظام تدابیر لازم در این گونه موضوعات را به كار بسته و تصمیمات خویش را بر مبنای منافع كشور اتخاذ خواهد نمود.
رئیس كل بانك مركزی اظهار نمود: جالب اینكه تیم تحریم ترامپ از پمپئو گرفته تا بریان هوك هم كه به محض ایجاد آرامش در بازار ارز كشور به جنگ روانی تكراری "قطع كامل صادرات نفت ایران؛ به زودی" متوسل می شوند. مردم مطمئن باشند فارغ از این مباحث، بازار ارز با تدابیر اتخاذ شده در قالب سیاست های بانك مركزی سیر تعادلی خویش را طی می كند و بانك مركزی هم بر روند بازار مسلط است.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا در صفحه توئیتر خود نوشته است: اكثریت اعضای مجمع در شرایط تحریم های اقتصادی، مخالف FATF هستند. آنچه در مجمع مورد بحث قرار داشته، دو كنوانسیون پالرمو و CFT بوده است كه دولت درباره تضمین گرفتن برای آنها سكوت كرده است.1397/12/27
14:07:53
5.0 / 5
4564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی