Niazgah نیازگاه

احتمال خروج شركت های ژاپنی از انگلیس، نروژی ها می مانند

احتمال خروج شركت های ژاپنی از انگلیس، نروژی ها می مانند

نیازگاه: سپس هوندا، حالا احتمال دارد دیگر شركت های ژاپنی باز بازار انگلیس را ترك كنند.


به گزارش نیازگاه به نقل از رویترز، كوجی سوروكودا، سفیر ژاپن در انگلیس با بیان این كه با عنایت به فضای نامطمئن ناشی از نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، احتمال دارد در ماه های پیش رو، شركت های بیشتری از این كشور به فكر تغییر مقرهای خود از انگلیس بیافتند افزود بیشتر از ۱۰۰۰ شركت ژاپنی هم اكنون در انگلیس وجود دارند كه در حال بررسی چگونگی فعالیت هایشان در این كشور سپس برگزیت هستند.
سوروكودا اظهار داشت: همه این شركت ها شركت هایی هستند كه در مقیاس جهانی فعال می باشند و برایشان گزینه های دیگری به غیر از باقی ماندن در انگلیس باز وجود دارد. آنها حالا نیاز دارند كه بدانند انگلیس می خواهد بر چه اساسی به تجارت خود با اتحادیه اروپا ادامه دهد.
شركت های ژاپنی ده ها میلیارد دلار در انگلیس سرمایه گزاری نموده اند و طبق اعلام منابع دولتی این كشور، كسب و كارهای ژاپنی فعال در انگلیس برای حدود ۱۴۰ هزار نفر در مناطق مختلف انگلیس اشتغال به وجود آورده اند. تصمیم اخیر خودروسازی ژاپنی هوندا به تعطیلی كارخانه خود در انگلیس تا سه سال آینده، منجر به از دست رفتن بیشتر از ۳۵۰۰ موقعیت شغلی خواهد شد.
با این وجود برخلاف ژاپنی ها، بنظر می رسد نروژ به دنبال تقویت فعالیت اقتصادی خود در انگلیس است به گونه ای كه صندوق ثروت نروژ كه بزرگ ترین هلدینگ سرمایه گذاری جهان با بیشتر از یك تریلیون دلار ثروت محسوب می شود، گفته است سرمایه گذاری خود در انگلیس را در سال های آینده افزایش خواهد داد.
انگلیس سپس آمریكا و ژاپن، سومین مقصد بزرگ سرمایه گذاری نروژ است. بگفته اینگو استینگشلد، رئیس این صندوق، پروژه هایی به ارزش حدود ۳۰ میلیارد دلار در انگلیس توسط صندوق ثروت نروژ تأمین مالی خواهد شد. بگفته وی، تا آخر سال ۲۰۱۸، حدود ۸.۵ درصد از كل دارایی های این صندوق به شكل، املاك، ارز و اوراق مربوط به انگلیس بوده است.1397/12/14
15:24:35
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی