Niazgah نیازگاه

بورس به رهبری فلزی ها رشد كرد

بورس به رهبری فلزی ها رشد كرد

به گزارش نیازگاه امروز گروه فلزات اساسی توانست بازده خوبی را به نوسان گیران بازار سهام بدهد. در كنار این گروه، نفتی ها هم با رشد بیشتر از سه درصد در قیمت پایانی مواجه گشتند.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز هم معامله گران سهام شاهد رشد مستمر قیمت اغلب سهام در بورس اوراق بهادار تهران بودند. در صدر این رشد می توان به شركت هایی در گروه فلزات ارزشی و تعدادی از پالایشی ها و پتروشیمی ها اشاره نمود.

رشد امروز قیمت ها سبب شد شاخص كل بیش از۳۱۶۶ واحد رشد كند و كانال ۱۶۶ هزار و ۳۰۴ واحدی را برای بار دیگر باز پس گیرد. شاخص كل هم وزن هم با ۲۹۳ واحد رشد تا رقم ۲۷ هزار و ۱۷۶ واحدی رشد كرده است.

در عین حال شاخص آزاد و شناور هم جهت با شاخص كل هم وزن و شاخص كل بازده نقدی و قیمتی ۳۹۱۰ واحد افزایش یافت و تا رقم ۱۷۸ هزار و ۸۶ واحدی رشد كرد. در عین حال شاخص بازار اول و دوم هر یك به ترتیب ۲۱۷۶ و ۴۴۵۲ واحد رشد كرده اند.

امروز نمادهای در گروه های فلزات اساسی و گروه های فرآورده های نفتی لیدر بازار شده اند و توانستند جهش بزرگی به شاخص های بازار سرمایه بدهند. همچون این نمادها می توان به فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین اشاره نمود. حركت نمادها به ترتیب ۳۹۶، ۳۰۱ و ۲۳۷ واحد تاثیر مثبت روی شاخص بازار داشتند.

در طرف دیگر نمادها در گروه محصولات شیمیایی و مخابرات به كاهش شاخص های بازار دامن زدند. همچون این نمادها می توان به پتروشیمی جم، مخابرات ایران و شركت ارتباطات سیار ایران اشاره نمود. حركت نمادها به ترتیب ۱۵۶، ۲۲ و ۲۱ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص بازار داشتند.

در سومین روز معاملاتی بورس و فرابورس ایران در گروه فرآورده های نفتی كك و سوخت هسته ای تقاضاها بیشتر شد؛ به صورتی كه در بعضی از نمادها شاهد صف خرید بودیم. بعنوان نمونه می توان به نماد شركت نفت بهران اشاره نمود كه ۱۰۰ درصد خریداران آن حقیقی بودند و با صف خرید با حجم ۴۹ هزار و ۳۸۱ سهم مواجه گردید.

در گروه محصولات شیمیایی هم علیرغم چند نمادی كه به كاهش شاخص كل دامن زده اند، بیشتر سهم ها با افزایش قیمت روبرو شدند. در این گروه ۱۰۸ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۴۷ میلیارد تومان معامله شد.

بانكی ها هم امروز شاهد رشد قیمت ها بوده اند. عمده سهم های این گروه با حدود ۲.۵ درصد رشد مواجه گشتند. همینطور بعضی از نمادها همچون بانك خاورمیانه با صف خرید روبرو شد.

اما نمادهای گروه خودرو و ساخت قطعات اكثرا با حدود یك و نیم درصد نوسان رو به بالا یا پایین در قیمت سهم شان مواجه گشتند. ولی گروه فلزات اساسی امروز توانست سود خوبی را به نوسان گیران بازار سهام بدهد. در این گروه اغلب سهم ها با بیشتر از چهار درصد رشد قیمت مواجه گردید.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۸۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۳ میلیارد سهم در بیشتر از ۱۲۰ نوبت داد و ستد بود.

آیفكس هم امروز حدود ۵۰ واحد رشد كرد و تا رقم ۱۸۲۴ واحدی بالا رفت. ارزش معاملات این بازار به ۶۴۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۷۴۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. تعداد معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۴ هزار و ۶۴۶ نوبت رسید.
1397/09/12
22:12:00
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی