Niazgah نیازگاه
رئیس اتحادیه كشوری تعاونی های سهام عدالت پیشنهاد كرد

واگذاری دبیرخانه اصل ۴۴ به وزارت اقتصاد

واگذاری دبیرخانه اصل ۴۴ به وزارت اقتصاد

نیازگاه: رئیس اتحادیه كشوری تعاونی های سهام عدالت پیشنهاد كرد دبیرخانه اصل ۴۴ كه در سازمان خصوصی سازی است به معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد منتقل شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، داریوش پاك بین در نشست وزیران پیشنهادی صمت، اقتصاد و كار در اتاق تعاون ایران اظهار نمود: نخستین مساله ای كه بر آن تاكید داریم مساله واگذاری هاست. قرار بود بر مبنای قانون ۳۰ درصد درآمدهای ناشی از واگذاری ها به بخش تعاون اختصاص پیدا كند ولی این امر در سال های اخیر محقق نشده است.
وی افزود: دومین بحث در حوزه تنوع بخشیدن در واگذاری است كه در قالب پیمان مدیریت، فروش و اجاره به شرط تملیك است ولی متاسفانه ما در واگذاریها تنها به شكل فروش عمل می نماییم كه به زیان است.
رئیس اتحادیه سراسری سهام عدالت اضافه كرد: دولت در بودجه به این رقم ها نیازی ندارد و مدیران بخش تعاون و خصوصی بهترین و تخصصی ترین افراد برای این مساله هستند و می توان تغییر در واگذاری ها تولید كرد تا به ثمن بخس فروخته نشوند.
پاك بین اظهار داشت: باآنكه سازمان خصوصی سازی عملكرد خوبی داشته ولی هیچگاه به كیفیت واگذاریها توجه نشده و همواره بر مبنای كمیت كار كردند در حالیكه باید كیفیت واگذاریها مورد توجه قرار گیرد.
رئیس كمیسیون بازار، سرمایه، بانك و بیمه اتاق تعاون ایران در عین حال پیشنهاد كرد دبیرخانه اصل ۴۴ كه در سازمان خصوصی سازی است به معاونت اقتصادی منتقل شود و گفت مركز پالایش نباید در خود سازمان باشد و بهتر است به معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی منتقل شود.
اصناف و تعاونیها پشت در وزیران نمانند!
سیدكاظم دلخوش، رئیس فراكسیون تعاون مجلس هم در ادامه با اشاره به همراهی مجلس و فراكسیون در تصویب قوانین بخش تعاون و اصناف اظهار داشت: متاسفانه ما بخش تعاون و وزارتخانه اش را در گذشته درك نكردیم و با ادغام وزارت تعاون را از ریشه كندیم؛ پس از آن هم وزارت تعاون نتوانست خواسته ها و مطالبات بخش تعاون را محقق كند.
وی ادامه داد: الان سهم تعاون در اقتصاد بیشتر از چهار یا پنج درصد نیست و دستگاه های دولتی در این زمینه همراهی نكردند. مجلس باید بداند كه تجربه شریعتمداری بسیار است و در بحبوحه نوسان نرخ ارز و سكه و آشفتگی بازار به یك مانع برخورده است.
دلخوش اظهار داشت: در شرایط فعلی بهتر از شریعتمداری كسی را نمی شناسیم. ایشان در بخشهای صنعتی كار كرده است، خیلی از مشكلات كشور دست شریعتمداری نبوده و دولت با چالشهایی مواجه شده است.
وی با بیان این كه اصناف و تعاونیها سد راه نیستند، تصریح كرد: خواسته و انتظار ما این است كه به اصناف و تعاونیها و اتاقهای تعاون و خواسته هایشان توجه گردد و اصناف و تعاونیها پشت در وزیران نمانند.
فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران هم در این نشست با بیان این كه در نظام برنامه ریزی كشور بخش خصوصی مورد توجه قرار نمی گیرد، اظهار داشت: تعاونگران بخش تعاون و اصناف از نمایندگان مجلس می خواهند از سه وزیر پیشنهادی تعاون كار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و صمت حمایت شود.1397/08/02
22:13:54
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی