Niazgah نیازگاه
حسن نژاد در گفتگو با مهر تاكید كرد؛

بازنشستگان از بانك های دولتی و مناطق آزاد خداحافظی كنند

بازنشستگان از بانك های دولتی و مناطق آزاد خداحافظی كنند

نیازگاه: عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: بازنشستگان وزارت اقتصاد و بانك مركزی، بانك های دولتی، مناطق آزاد و صندوق های بازنشستگی باید كنار بروند.محمد حسن نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از برخی تلاش ها برای عدم اجرای قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان تصریح كرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، كسی كه ۳۵ سال خدمت كرده و یا به سن ۶۵ سالگی رسیده، بازنشسته است. این فرد اگر بازنشسته نشود و به كار ادامه بدهد هم خودش و هم دستگاهی كه حقوق او را می دهد، مجرم است.
عضو فراكسیون جوانان مجلس تصریح كرد: علاوه بر این، افرادی كه بعد از بازنشستگی اعاده به كار شده اند هم باید ترك خدمت كنند. نمی گردد هر وقت دلمان خواست بازنشسته شویم و وقتی دوستانمان مدیر شدند، دوباره به كار بازگردیم.
وی افزود: نمی دانم صندلی مسئولیت چه دارد كه عده ای چنان به آن چسبیده اند و حاضرند هر كاری بكنند تا این صندلی را از دست ندهند.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: فشارهای زیادی به طراحان این طرح و نمایندگان مجلس وارد شد تا این طرح به تصویب نرسد. حالا به دنبال ترفندهای مختلف برای جلوگیری از اجرای این قانون هستند.
حسن نژاد با تاكید بر اینكه تعداد افرادی كه با این قانون بازنشسته می شوند بسیار بیشتر از ارقامی است كه بر مبنای حدس و گمان اعلام می شود، اظهار داشت: طبق قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان، هر دستگاهی كه از بیت المال استفاده می نماید باید این قانون را اجرا نماید.
دیوان محاسبات، مركز پژوهش ها و كارمندان مجلس مشمول قانون منع بكارگیری باز نشستگان
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: مجلس شورای اسلامی اعم از كارمندان مجلس، دیوان محاسبات، مركز پژوهش ها، كارمندان دفاتر، كمیسیون ها، مشاوران دفاتر و كمیسیون ها و رانندگان مجلس و معاونت های مختلف مجلس هم مشمول این قانون هستند.
حسن نژاد با اشاره به اینكه مجلس شورای اسلامی هم بازنشستگان زیادی دارد، تاكید كرد: مجلس این قانون را به تصویب رسانده ازاین رو باید دقیق تر از سایر ارگان ها، این قانون در مجلس اجرایی شود.
كمیسیون اقتصادی بر ترك خدمت بازنشستگان از وزارت اقتصاد، بانك مركزی، بانك های دولتی و مناطق آزاد نظارت می كند
وی خاطرنشان كرد: وزارت اقتصاد و بانك مركزی، بانك های دولتی، مناطق آزاد و صندوق های بازنشستگی را رصد می نماییم تا به صورت دقیق این قانون اجرایی شود.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: مدیران بازنشسته ای كه بر صندلی مسئولیت تكیه زده و آنرا تكلیف می دانند، امروز باید بدانند كه سره از ناسره مشخص می گردد. اگر احساس تكلیف و مسئولیت می كنید قانون تكلیف را از دوش شما برداشته است؛ نباید اصراری بر ماندن داشته باشید.
تلاش برای جایگزینی فرزندان؛ ترفند جدید مدیران بازنشسته برای دور زدن قانون
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان كرد: خبرهایی به ما رسیده است كه مدیران و بازنشستگانی كه دیدند با اجرای این قانون، دستشان از بیت المال كوتاه می شود، به دنبال جایگزین كردن فرزندانشان هستند. این افراد بدانند به شدت با آنها برخورد خواهد شد.
حسن نژاد با تاكید بر اینكه كسی به فكر دور زدن قانون نباشد، اضافه كرد: بعنوان مثال در یكی از مناطق آزاد، رئیس منطقه آزاد با یك فرد بازنشسته قراردادی با عنوان مشاور حقوقی بست در حالیكه این منطقه آزاد دارای مشاوران حقوقی بود. به این فرد ۱۰ میلیون حقوق می دادند اما چون نمی توانستند با وی قرارداد ببندند فرد بازنشسته شركتی را به ثبت رساند و منطقه آزاد با آن شركت قرارداد ماهانه ۱۲ میلیونی بست.

1397/07/17
15:09:19
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی