Niazgah نیازگاه
مواظب دلارهای تقلبی باشید!

دلار از ۶۰۰۰ تومان رد شد سكه به ۲ میلیون نزدیك

دلار از ۶۰۰۰ تومان رد شد سكه به ۲ میلیون نزدیك

نیازگاه: در دومین روز از بازار ملتهب ارز و سكه قیمت فروش دلار در بازار آزاد به بیش از ۶۰۰۰ تومان و قیمت فروش سكه تمام بهار آزادی به دو میلیون تومان نزدیك شدكه با عنایت به التهاب بازار، اخطار نسبت به فروش دلارهای تقلبی در جمع فروشندگان مطرح است.بر اساس گزارش میدانی ایسنا، بعد از تغییر و تحولات اخیر مربوط به بازار ارز و سكه كه دومین روز پرنوسان خویش را در جهت افزایش قیمت پشت سر می گذارد، شاهد جولان دلالان در میدان فردوسی و هم مسافرانی هستیم كه نیازمند خرید ارز هستند. در این بین افرادی هم وجود دارند كه با عنایت به افزایش قیمت ارز طی دو روز اخیر تمایل به فروش ارزهای خود پیدا كرده اند؛ هر چند كه مبالغ آنها چندان رقم بالا و درخور اشاره ای نیست.

امروز فروش دلار در چهارراه استانبول و خیابان فردوسی تهران كه یكی از مراكز اصلی بازار ارز پایتخت است، به هیچ وجه توسط صرافی ها برای متقاضیان عادی صورت نمی گرفت و فقط یك صرافی آن هم با دریافت كارت ملی، پاسپورت و ویزا معادل ۱۰۰۰ دلار را با قیمتی حدود ۴۹۶۰ تومان كه برابر ارز دولتی است، به متقاضیان خود عرضه كرد كه با رسیدن به ساعت ۱۶: ۰۰ این روند هم متوقف گردید و مسافرانی كه قصد خرید دلار را داشتند، با گرو نگه داشتن كارت ملی خود نزد این صرافی در نوبت خرید فردا قرار گرفته اند.

در این بین در بازار آزاد كه جولانگاه دلالان در میدان فردوسی بود، دلار به قیمت حدود ۵۷۰۰ - ۵۸۰۰ تومان از فروشندگان عادی خریداری شد و رقم فروش هم توسط دلالان حدود ۶۱۰۰ تومان بود؛ هرچند افرادی هم حضور داشتند كه دلال نبودند و با عنایت به رشد قیمت ارز طی دو روز اخیر تلاش به فروش دلارهای نه چندان زیاد خود كرده و رقمی معادل ۵۹۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان را در نظر می گرفتند.

در مورد بازار ارز هم می توان اعلام نمود كه در خیلی از صرافی ها سكه به فروش نمی رسید و قیمت سكه تمام بهار آزادی در ساعات پایانی امروز (دوشنبه) به رقمی حدود دو میلیون تومان رسید. در این بین قیمت نیم سكه و ربع سكه هم به ترتیب حدود یك میلیون و ۶۳۰ هزار تومان بود.

علاوه بر كمبود دلار در بازار امروز، خرید و فروش یورو هم با كاهش عرضه مواجه شده بود و با قیمت معادل ۷۰۰۰ تا ۷۲۰۰ تومان در بازار و صرافی ها معامله می شد. همینطور قیمت پوند هم با پیمودن روند صعودی به ۸۸۰۰ تومان رسید و قیمت لیر هم به حدود بیش از ۱۵۰۰ تومان رسیده است.

این در حالی است كه در بعضی صرافی ها قیمت اعلام شده به متقاضیان خرید بالاتر از قیمت عرضه شده در تابلوی الكترونیك موجود در صرافی بود. به صورت مثال در یكی از این صرافی ها قیمت لیر در تابلوی الكترونیك معادل ۱۴۶۰ تومان اعلام شده بود در حالیكه قیمت اعلام شده لیر در داخل صرافی معادل ۱۵۲۰ تومان بود.همچنین قیمت پوند ۸۴۰۰ تومان روی تابلوی اعلان صرافی ها درج شده اما برای خرید با نرخ ۸۸۰۰ تومان از جانب صرافی ها در اختیار مشتری قرار می گیرد.

نكته قابل تامل دیگر مربوط به عدم برخورد با جولان دلالانی بود كه در میدان فردوسی بخصوص مقابل مركز تجارت جهانی تجمع كرده بودند و تعداد قابل اشاره ای دلار را در بین خود به خرید و فروش می رساندند.

موضوع دیگری هم كه به آن می توان بعنوان یك اخطار به مردم عادی و متقاضیان خرید ارز بخصوص دلار اشاره نمود، این است كه با عنایت به التهاب بازار، شائبه فروش دلارهای تقلبی در جمع فروشندگان میدان فردوسی مطرح بود؛ ازاین رو باید توجه داشت كه در صورت نیاز مبرم به دلار هم باید آن را از مبادی قابل اعتماد خریداری كرد.

نرخ فروش ارز و سكه روی تابلوی صرافی ها كه با آنچه فروخته می گردد تفاوت دارد:
1397/01/20
19:24:24
5.0 / 5
5057
تگهای خبر: افزایش , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی