Niazgah نیازگاه
مخالف استیضاح وزیر صمت

میرمحمدی: پیام استیضاح همدلی و حل مشکلات نیست

میرمحمدی: پیام استیضاح همدلی و حل مشکلات نیست

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت که پیام استیضاح وزیر صمت و جوسازی های کذب صورت گرفته همدلی و همفکری و هم افزایی بین دو قوه و حل مشکلات مردم نیست، پس نمایندگان به استیضاح رای ندهند تا وزیر وظایفش را انجام داده و نقاط ضعف خویش را برطرف کند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سیدجلیل میرمحمدی در جلسه علنی امروز بعنوان مخالف استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: امروز در جریان استیضاح آمارهای در ارتباط با معدن، تولید، صادرات را خلاف و غلط خواندند؛ ما به کجا داریم می رویم؟ همه در یک کشتی نشستیم، هر کسی هم جایگاه خویش را دارد. ما اجازه نداریم به جهت اینکه فاطمی امین را استیضاح نماییم جلوی تمامی دستاوردهای نظام، علامت سوال بگذاریم. با فاطمی امین مشکل داریم حرف دیگری است اما با نظام که مشکل ندارید که آنقدر در رسانه های داخلی و خارجی ضد اش کار می کنید و جلوی عملکرد دولت علامت سوال می گذارید؟
وی ادامه داد: پشت این تریبون مقدس حاضر می شوید و بخاطر این که ضد فاطمی امین رای دهید حرف هایی می زنید و بعد هم مصاحبه می کنید که چهار ماه پیش ۷۵ خودرو به نمایندگان داده شده است. شما یکی از ارکان نظام را زیر سوال می برید، چه پاسخی به این اتهامات دارید؟ یک مورد بگویید که کدام نماینده خودرو شاسی بلند گرفته است؟ اینها را اعلام کنید نه این که با مصاحبه هایتان ضد مجلس جوسازی کنید.
نماینده تفت و میبد با اشاره به اینکه استیضاح حق مسلم مجلس است، اظهار داشت: نباید بخاطر استیضاح آمارهای خلاف واقع بدهید و یا این که حرف هایی بزنید همچون این که این وزیر و وزارت صمت همه دولت را زمین گیر کرده است. این چه حرفی است؟ آیا همه دولت واقعا زمین گیر شده است؟
میر محمدی افزود: در حرف هایتان خیلی راحت می گویید که فاطمی امین افراد نزدیک به خویش را در وزارت خانه آورده است خب نام این افراد را بگویید. یا این که می گویید فلان مستند پیش من است و این حجت شرعی نمایندگان است. این چه مستندی است که دادگاه صالحه بررسی نکرده و همکاران هم آنرا ندیده اند و شما آنرا بعنوان حجت شرعی بیان می کنید؟ این عبارات در شأن ما نیست، کمی دقت و تامل داشته باشید. اجازه ندهید که زیر سوال بروید.
این نماینده مجلس اظهار داشت: در همین وضعیت یک نماینده اعلام می کند که تا ۷۵ خودرو شاسی بلند به نمایندگان داده شده است. پس از آن رئیس مجلس، هیات رئیسه، سخنگوی هیات رئیسه و وزیر صمت تکذیب می کنند و حتی نامه به دادستانی نوشته می شود. هیات نظارت هم تکذیب می کند اما فردایش یک نماینده دیگر که اتفاقا جزو استیضاح کنندگان است در پاسخ به سوالی در رابطه با ۷۵ خودروی شاسی بلند می گوید که در چهار ماه پیش وقتی قرار به استیضاح فاطمی امین بود آمار ۴۰ به ۶۰ بود اما اتفاق عجیبی افتاد و ناگهان شرایط تغییر کرد؛ آیا با این حرف ها چیزی از مجلس انقلابی باقی می ماند. سال آخر مجلس است بگذارید بدون حاشیه کارها را پیش ببریم که به خدا موفق می شویم.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: دولت مردمی و مجلس انقلابی با کمک هم می توانند کارها را پیش ببرند پس آدرس غلط به مردم ندهید، قرار نیست که با استیضاح و عزل وزیر یخچال و خودرو ارزان شود؛ منطقی صحبت نماییم.
این نماینده مجلس همینطور اظهار داشت: چه اتفاقی افتاده که ۱۸۸ رای اعتماد مجدد به فاطمی امین باردیگر تبدیل به استیضاح شد. در سالهای گذشته وزارت صمت یکی از بی ثبات ترین وزارت خانه ها بود که چند وزیر و سرپرست در آن آمد. عموما ساده ترین راهکار یعنی استیضاح تدبیر می شد حالا خودمان نظارت نماییم آیا این اقدام راهبرد صحیحی بوده و وضعیت را بهتر کرد؟ این مشکلات بیشتر از آنکه به عملکرد وزارت صمت ارتباط داشته باشد به وضعیت کلان اقتصادی ارتباط دارد.
میرمحمدی با اشاره به اینکه انتقادات به وضعیت کیفیت خودرو درست است، اظهار داشت: سوال اینست که آیا وضعیت کیفیت خودرو در ارتباط با دوره دولت آقای رئیسی و عملکرد فاطمی امین است؟ سالیان سال است که همه از کیفیت خودرو ناراضی هستند اما مگر نگاه وزیر صمت به سمت افزایش تولید نیست. وزیر درحال عملیاتی کردن وعده هاست بطوریکه تولید خودرو از ۷۰۰ هزار به بیشتر از یک میلیون رسیده است. مطالبه کیفیت خودرو هم به حق است.
وی با اشاره به اینکه هجمه ضد مجلس ناجوانمردانه است، اظهار داشت: تحویل خودرو به نمایندگان و طرح ادعاهای کذب ضد شخص وزیر عادی نیست. چه اتفاقی مگر افتاده است؟ البته که در سخن موافقان و مخالفان وزیر همه اذعان بر این نکته بود که فاطمی امین فسادستیز و وزیری فعال و میدانی و پاکدست است. مگر می شود فردی نقطه ضعف نداشته باشد. ایشان برای مبارزه با فساد به میدان آمده است. از آقای رئیسی می خواهیم که از وزرایش برای مبارزه با مافیای خودرو حمایت کند تا بتوانند در عرصه فسادستیزی موفق باشند.
میرمحمدی در انتها اظهار داشت: پیام استیضاح وزیر و جوسازی های کذب صورت گرفته پیام همدلی، همفکری و هم افزایی بین دو قوه و حل مشکلات مردم نیست بعد از وزیر حمایت کنید و به استیضاح او رای ندهید تا وزیر به وظایف خود عمل کند و نقاط ضعفش را هم برطرف کند.
منبع:

1402/02/10
12:10:40
5.0 / 5
344
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی