Niazgah نیازگاه

ریز واردات ۷۹ و سه دهم میلیون دز واکسن

ریز واردات ۷۹ و سه دهم میلیون دز واکسن

به گزارش نیازگاه گزارش گمرک ایران حاکی از ورود بیشتر از ۷۹.۳ میلیون دُز واکسن کرونا است که حدود ۸۳ درصد آن در سه ماه اخیر وارد ایران شده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، واردات واکسن کرونا به ایران از ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ شروع شد اما روند این واردات تا مردادماه سالجاری به کندی پیش رفت، ولی از آن زمان تابحال ورود واکسن تسریع شده است؛به طوری که عمده واردات در همین مدت اتفاق افتاده است.
آخرین گزارشی که معاون فنی گمرک ایران از وضعیت واردات واکسن اعلام نموده است، نشان داده است که تا هشتم مهرماه، ۷۹ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۶۰ دُز واکسن در ۶۰ مرحله وارد ایران شده که در فاصله مرداد تا هشتم مهرماه ۸۳ درصد واکسن ها وارد کشور شده است که این آمار برای شهریور و مهر به ۶۶ درصد می رسد.
همینطور هشت درصد در تیرماه، یک درصد خرداد، پنج درصد اردیبهشت، دو درصد فروردین سالجاری وارد شده و پارسال هم یک درصد در اسفند و کمتر از یک درصد هم در بهمن ماه بوده است.
اما این که از این بیشتر از ۷۹.۳ میلیون دُز کدام واکسن و به چه تعداد وارد ایران شده است، بررسی جزئیات این واردات از این حکایت دارد که بیشترین میزان در ارتباط با سینوفارم از چین با ۶۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دُز در ۳۶ مرحله است.
همینطور از چین یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز واکسن آسترازنکا (کووکس) به ایران وارد شده است.
در سایر واردات صورت گرفته، از روسیه تابحال ۱۵ محموله وارد شده که یک میلیون و ۳۷۰ هزار دُز اسپوتنیک و ۹۶۳ هزار دُز آسترازنکا بوده است.
از ژاپن هم دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دُز در سه محموله آسترازنکا و از کره جنوبی یک محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دُزی (کووکس)وارد کشور شده است.
از ایتالیا هم یک میلیون و ۴۵۲ هزار دُز (کووکس) و از اتریش ۶۵۰هزار دُز آسترازنکا به ایران وارد شده است.
هند هم فقط یک محموله ۱۲۵ هزار دُزی واکسن بهارات به ایران ارسال داشته است.

منبع:

1400/07/10
08:39:48
5.0 / 5
364
تگهای خبر: گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی