Niazgah نیازگاه

تکلیف ریاست پرقدرت ترین بانک مرکزی جهان چه می شود؟

تکلیف ریاست پرقدرت ترین بانک مرکزی جهان چه می شود؟

انتظار می رود در روز جهانی کار گزینه مد نظر جو بایدن برای هدایت فدرال رزرو معرفی شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از بلومبرگ، به نظر می آید که دولت بایدن از عملکرد جروم پاول- رئیس کنونی بانک مرکزی آمریکا- رضایت دارد تا جایی که طبق گفته منابع آگاه در وزارت خزانه داری، ژانت یلن- وزیر خزانه داری- که خود هم سابقه ریاست بر فدرال رزرو را در دوره زمامداری باراک اوباما در کارنامه دارد، از تمدید ریاست پاول بر بانک مرکزی آمریکا حمایت کرده است. هنوز جو بایدن- رئیس جمهور- گزینه خویش را برای این سمت مهم اعلام نکرده است اما انتظار می رود که وی در روز جهانی کار گزینه خویش را معرفی نماید.
جروم پاول برخلاف شماری از مدیران رده بالای فدرال رزرو گفته که هنوز برای آخر به سیاست انبساطی بانک مرکزی زود است چون که باآنکه مخارج خانوارها و اشتغال زایی نسبت به چند ماه قبل در وضعیت بهتری قرار دارد اما شرایط در مقایسه با پیش از بحران آشکارا بد است و تا زمانی که مردم اطمینان لازم از غلبه بر همه گیری را به دست نیاورند خبری از احیای کامل نخواهد بود.
بانک مرکزی آمریکا در دوران ریاست پاول نرخ بهره را به بازه صفر تا ۰.۲۵ درصدی کاهش داده که این رقم پایین ترین نرخ بهره معاصر تاریخ پولی آمریکا بوده است.
پاول در سال ۲۰۱۸ و در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به سمت ریاست فدرال رزرو انتخاب شد اما اختلاف نظر بین دوطرف خیلی زود مشخص شد تا جایی که ترامپ بارها و بارها از پاول و عملکرد بانک مرکزی انتقاد نمود.
ترامپ یک مرتبه در انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در دوره پاول اظهار داشته بود: (مدیران فدرال رزرو) به قدر کافی کار نکرده اند و سریع هم تصمیم نمی گیرند. می توانستیم از اینکه هم اکنون هستیم بهتر باشیم. هم اکنون این شانس را داریم که ثروت و موفقیت را برای آمریکا به همراه آوریم. رشد را متوقف نکنید!
منبع:

1400/05/31
11:42:24
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی