Niazgah نیازگاه
سخنگوی هیات رییسه مجلس در گفت وگو با نیازگاه:

طرح پشتیبانی از حقوق كاربران هنوز در مجلس تصویب نشده است

طرح پشتیبانی از حقوق كاربران هنوز در مجلس تصویب نشده است

سخنگوی هیات رییسه مجلس در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، گفت این طرح هنوز در مجلس تصویب نشده است و باید به تصویب کمیسیون مشترک برسد.


سید نظام الدین موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در مجلس یازدهم که امروز قرار شد بصورت اصل ۸۵ در مجلس بررسی شود، اظهار داشت: عنوان اصلی این طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی است.
نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس، اضافه کرد: موضوعی که در بعضی رسانه و شبکه های اجتماعی درباره تصویب این طرح در مجلس منتشر می شود درست نیست و آنچه امروز در مجلس مصوب شد این بود که نمایندگان این طرح را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک سپردند.
موسوی افزود: کمیسیون مشترک شامل نمایندگانی از اعضای کمیسیون های مرتبط می باشد که نزدیک به ۲۳ نفر هستند.
وی با اشاره به اینکه در کمیسیون مشترک این طرح مورد بررسی دقیق قرار می گیرد، اظهار داشت: اگر قرار بود طرح مذکور در صحن علنی مجلس رسیدگی شود زمان زیادی می برد، بدین جهت بنا شد که در کمیسیون تخصصی اجزا و کلیات طرح بررسی شود.
موسوی اشاره کرد: بطور طبیعی پیشنهادات جدید، حذف و اصلاحات جدید اعمال می شود.
سخنگوی هیات رییسه مجلس اضافه کرد: تصویب کلیات و جزئیات این طرح در کمیسیون مشترک نیاز به دو سوم آراء اعضای کمیسیون دارد پس از اینکه طرح در کمیسیون مشترک تصویب گردید به صحن می آید و نمایندگان در آنجا درباره این که دوره اجرای آزمایشی طرح چقدر است تصمیم می گیرند. سپس طرح به شورای نگهبان می رود و منتظر می مانیم شورا نظر خودش اعلام نماید.
موسوی درباره نظر دولت سیزدهم در مورد این طرح، اشاره کرد: دولت هنوز شکل نگرفته ولی بطور طبیعی بعد از شکل گیری دولت و وزارت خانه های مرتبط، نظرات آنها هم گرفتن خواهد شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز مصوب کردند طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی بصورت اصل ۸۵ در کمیسیون مشترک بررسی می شود.


1400/05/06
23:26:04
5.0 / 5
225
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی