Niazgah نیازگاه

مجتمع تولید كاتد بابك مس ایرانی ها توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد

مجتمع تولید كاتد بابك مس ایرانی ها توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد

به گزارش نیازگاه مجتمع تولید کاتد شرکت بابک مس ایرانیان با سرمایه گذاری بیشتر از چهار هزار میلیارد تومان روز پنجشنبه توسط رئیس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس در شهربابک استان کرمان راه اندازی شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا در این پروژه ۵۰ هزار تن کاتد مس با استفاده از فناوری جدید «تانک بایوچینگ» تولید می شودکه امروزه به علت مزایای آن مورد توجه بسیار در صنعت قرار گرفته است،
مدیرعامل شرکت بابک مس ایرانی ها در این خصوص اظهار داشت: این مجتمع در ۲۰ کیلومتری شمال شهر بابک و در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار راه اندازی شده است.
محمدرضا میرزایی اضافه کرد: عملیات اجرایی راه اندازی این مجتمع از مردادماه سال ۱۳۹۰ در شرکت بابک مس ایرانی ها شروع شد که الان با آغاز به کار کامل آن ضمن معرفی جدید ترین فناوری جهانی دوستدار محیط زیست در تولید کاتد مس به ایران و جهان ۵۰ هزارتن ظرفیت تولید کاتد مس(معادل با ۱۵درصد) به ظرفیت تولید مس کشور افزوده می شود.
وی خاطرنشان کرد: همینطور با آغاز به کار این پروژه اشتغال پایدار برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم می شود و مهم ترین عاملی که این مجتمع تولیدی میدکو را در سطح جهان به یک نمونه بی بدیل تبدیل ساخته، استفاده از فناوری "تانک بایولیچینگ" برای اولین بار در جهان در مقیاس صنعتی است.
مدیرعامل شرکت بابک مس ایرانی ها اظهار داشت: با آغاز به کار مجتمع تولید مس میدکو، شاهد معرفی جدید ترین فناوری دوستدار محیط زیست در تولید کاتد مس به ایران و جهانیان خواهیم بود که زمینه ساز ایجاد انقلاب جدیدی در فرآیند تولید کاتد مس در جهان خواهد شد.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا استفاده از این تکنولوژی در تولید مس همچون خصوصیت های شاخص و خاص این پروژه است که سبب کاهش حدود ۴۰ درصدی سرمایه گذاری در تولید و هم کاهش ۳۸ درصدی قیمت تمام شده را سبب گشته است.
امروز در هفتاد و نهمین پویش «تدبیر و امید برای جهش تولید»، پنج طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت متعلق به شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری بهره برداری شد که این طرح ها شامل مجتمع فولادسازی شرکت فولاد زرند ایرانیان، مجتمع تولید کاتد مس شرکت بابک مس ایرانیان، تجهیز ناوگان عملیات معدنی شرکت کاراوران صنعت خاورمیانه، مجتمع پخت آهک و دولومیت شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) و واحد خنک سازی کک به روش خشک (CDQ شرکت فولاد زرند ایرانی ها است.
برای اجرایی شدن این طرح ها ۴۰۰ هزار میلیاردریال سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال به کار چهار هزار و ۱۵۰ نفر را فراهم خواهد نمود.
1400/04/17
12:56:21
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی