Niazgah نیازگاه

صدور كارت های بانكی زیاد شد

صدور كارت های بانكی زیاد شد

نیازگاه: بیش از 395 میلیون و 259 هزار عدد انواع کارت بانکی تا اختتام فروردین سالجاری در کشور صادر گردیده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، تا فروردین سالجاری معادل درصد ۳۹۵ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۶۱ عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک توسط شبکه بانکی کشور صادر شده که نسبت به تعداد کارت های بانکی صادر شده تا اختتام اسفند سال قبل بالا رفته است.
بررسی آمار بانک مرکزی نشان میدهد که بانک ملی ایران با صدور بیش از ۷۸ میلیون عدد انواع کارت بانکی در رده اول صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.
جزئیات صدور کارت های برداشت، اعتباری و هدیه
طبق گزارش اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی تا اختتام فروردین ماه بیش از ۲۶۱ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۱۴۱ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با تعداد ۴۵ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۵۵۹ عدد کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در بین بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.
بانکهای صادرات، ملت و سپه در رده های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.
همین طور تا اختتام فروردین ماه امسال بیش از پنج میلیون و ۲۷۶ هزار و ۶۶۷ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملت با تعداد یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۱۲ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در بین بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.
علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان میدهد ۱۲۶ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۵۶۸ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با صدور ۳۲ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۵۸ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و بعد از آن نیز بانکهای پارسیان و ملت قرار دارند.
طبق این گزارش، حدود یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۸۷۷ عدد کارت پول الکترونیک نیز توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در دوره مورد بررسی صادر شده که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.
منبع:

1400/03/10
22:44:02
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی