Niazgah نیازگاه
استاندار مازندران :

تخریب عملكرد دولت به مفهوم تضعیف نظام است

تخریب عملكرد دولت به مفهوم تضعیف نظام است

به گزارش نیازگاه استاندار مازندران با اظهار اینکه همه به ویژه مسئولان و رسانه ها باید به دنبال امیدآفرینی در جامعه باشند، اظهار داشت: اطلاع رسانی از اقدامات و عملکرد دولت عامل تقویت حاکمیت و تخریب آن به مفهوم تضعیف نظام است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان روز یکشنبه در مراسم افتتاح متمرکز ۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران در ساری اضافه کرد: زیر ساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت تدبیر و امید رشد و ارتقا محسوسی یافته است و از همه مهم تر اینکه طرح های مخابراتی در همه مناطق شهری و روستایی توسعه پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه طرح های مخابراتی به شکلی احساس عدالت اجتماعی را در جامعه تقویت کرده است، افزود: اقتصاد توسعه یافته با اقتصاد دیجیتال که سهم تعیین کننده ای در توسعه کشور دارد، باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
نماینده عالی دولت در مازندران به توسعه زیر ساخت های مخابراتی برای رسیدن به اهداف گردشگری، کشاورزی نوین و صنعت پویا در استان اشاره نمود و بیان داشت: امروز با ایجاد پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی همچون برنج، مرکبات، گل و گیاه و آبزیان، به زیر ساخت های توسعه ای ارتباطی در استان نیاز جدی داریم تا فعالیت اقتصادی این بخش ها را دوچندان نماییم.
وی به نقش توسعه مخابرایت در حوزه سیاسی همچون انتخابات و فعالیت احزاب اشاره نمود و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید همواره برای رسیدن به همه اهداف مردم بر توسعه زیر ساخت های فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرده است.
حسین زادگان ایجاد فضای لازم و توسعه زیر ساخت های ارتباطی را از مهم ترین وظایف دولت ها در چند سال گذشته دانست و اظهار داشت: در شرایط خاص تحریم ها که خیلی ها می گفتند دولت در تأمین مایحتاج اولیه مردم باز می ماند، اما طرح های ملی و منطقه ای زیادی همچنان حال افتتاح و بهره برداری است، پس اطلاع رسانی از طرح هایی که افتتاح می شود حق مردم است.
وی با تکیه بر اینکه اختلافات سیاسی و جناحی نباید منجر تخریب عملکرد نظام شود، اظهار داشت: امروز از جانب بعضی از افراد معاند شاهد تخریب عملکرد هر سه قوه نظام هستیم.
توسعه گرایی با اتمام طرح های نیمه تمام
نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این نکته که باید در اقناع سازی جامعه از بستر فضای مجازی استفاده درستی شود و دولت هم نسبت به توسعه فضای مجازی اهمتام و رویکرد جدی دارد، اظهار داشت: یکی از اقدامات توسعه گرای دولت تدبیر و امید تمرکز بر طرح های نیمه تمام به جای آغاز پر سر و صدای طرح های جدید بود، چون که طرح های نیمه تمام زیادی در کشور حتی بیشتر از یک تا دو دهه رها شده بود و دولت با عنایت به این طرح و اتمام آنها، از هدررفت سرمایه کلان ملی جلوگیری کرد.
حسین زادگان افزد: اگر طرح های جدیدی هم در دولت تدبیر و امید تعریف و شروع شد، بر مبنای اولویت ها و نیازهای هر منطقه بوده و برای بهره برداری از آن هم مطالعه نیاز سنجی و در عین حال زمانبندی تعیین شده است تا همانند طرح های نیمه تمام دوره های قبلی رها نشود.
استاندار مازندران اظهار داشت: طرح های مختلف نیمه تمام و گاها غیر کارشناسی از دولت های نهم و دهم برای دولت تدبیر و امید باقی مانده بود که دولت همه آنها را سر و سامان داده است.
وی با بیان یان که طرح های که در دولت تدبیر و امید در استان مازندران هم شروع شده است بر مبنای توانایی های کارشناسی و اعتبارات استانی بوده است، اظهار داشت: طرح های مخابراتی مازندران نمونه هایی است که در بازه زمانی کمتر از ۲ سال به افتتاح رسید.
حسین زادگان با بیان اینکه هم اکنون ۲ درصد از سهم اعتبارات در جهان برای توسعه تکنولوژی های جدید احتصاص می یابد، اضافه کرد: توسعه و پیشرفت کشور با سرمایه گذاری در این حوزه تسریع می شود و مطمئنا افتخار آفرینی در حوزه ارتباطات در واقع افتخار آفرینی برای همه مردم است نه فقط دولت و این رویکرد باید در میان آحاد مردم نهادینه شود.
وی از رسانه ها بخصوص صدا و سیما خواست تا در امید آفرینی جامعه نقش آفرینی درستی ایفاء کنند و تصریح کرد: رسانه ملی باید از گسترش اخبار ناامید کننده پرهیز کند.
استاندار مازندران از همه فرمانداران به صورت ویژه خواست تا مشکلات توسعه مخابراتی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را در استان شناسایی و همکاری لازم را داشته باشند و اظهار داشت: این حوزه نیاز ضروری همه مردم است و در واقع طرح های مخابراتی یک نوع عدالت محوری اجتماعی است.
حسین زادگان اضافه کرد: دسترسی مردم به امکانات در رابطه با اینترنت را باید بیشتر از پیش دقت کنیم در واقع اینترنت از ضروریات امروز جامعه از قشری است.
۱۳۸ طرح های مخابراتی مازندران با سرمایه گذاری حدود یک هزار میلیارد ریال امروز یکشنبه با حضور استاندار به بهره برداری رسید.
طرح های مخابراتی بهره برداری شده در ارتباط با تمامی ۲۲ شهرستان مازندران است که در بازه زمانی یک ساله اجرا شد و امروز به صورت متمرکز در مرکز مخابرات معلم ساری و با دستور ویدئو کنفرانسی احمد حسین زادگان استاندار مازندران راه اندازی شد.
منبع:

1400/02/26
13:35:48
5.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی