Niazgah نیازگاه
وزیر صنعت خبرداد:

بازگشت یكهزار و 420 واحد غیرفعال به چرخه تولید

بازگشت یكهزار و 420 واحد غیرفعال به چرخه تولید

به گزارش نیازگاه وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ضمن اشاره به همکاری همه بخش ها و دستگاه ها در قالب توسعه تولید اظهار داشت: برپایه پیگیری ستاد تسهیل، در شهرک های صنعتی با فعال سازی یکهزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد، فرصت اشتغال برای ۲۴ هزار نفر به وجود آمد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» در یکصد و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ضمن اشاره به فعالیت ها و اقدام های موثر انجام شده در ستاد، اظهار داشت: کارنامه عملکرد ستاد رضایت بخش بوده و بخصوص فعالیتهایی که در سطح استان ها انجام شده، قابل تقدیر است.
وزیر صنعت معدن و تجارت، جایگاه و مسئولیت ستاد را در شرایطی که کشور تحت فشار تحریم هاست، بسیار حساس توصیف کرد و اضافه کرد: حکومت در این شرایط، تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را در قالب حمایت و پشتیبانی از تولید، وظیفه خود دانست و الان کشور شاهد رشد قابل ملاحظه تولید در ۲۹ رشته صنعتی است.
وی ضمن یادآوری بازدیدهای میدانی در سطح ملی، مبحث رشد تولید در بخش های مختلف را تصریح کرد و اظهار داشت: واحدهای تولیدی کشور در صنایع مختلف مانند لوازم خانگی، قطعه سازی خودرو، مواد شوینده و بهداشتی، کاشی وسرامیک، مواد غذایی، فلزات، نساجی و پوشاک در چند شیفت فعالیت می نمایند که نشانه رونق تولید درکشور است.
رزم حسینی، اقدام های ستاد تسهیل، پشتیبانی دولت و کمک و همراهی سایر دستگاه ها را باعث ایجاد دلگرمی در بخش تولید و همینطور برگشت پویایی و تحرک در واحدهای تولیدی دانست.
وزیر صنعت برگشت یکهزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی را نتیجه پیگیری های ستاد تسهیل دانست و خاطرنشان کرد: برگشت این واحدها به چرخه تولید، فرصت اشتغال برای ۲۴ هزار نفر بوجود آمد و این دستاورد نتیجه پیگیری های ستاد تسهیل در سطح ملی و استانی است.
وی افزود: امروز در ستاد تسهیل، مبحث تقویت و توسعه تولید در قالب قوانین در کنار حفظ حقوق عمومی در حال پیگیری است و در این راه مجلس شورای اسلامی هم همکاری خوبی با ستاد دارد.
رزم حسینی در ادامه به حمایت دستگاه در پشتیبانی از تولید اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اقدام های دستگاه قضا، در این حوزه پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه ارتکاب تخلف توسط مدیران آن واحدهاست به این معنا که چنانچه مدیر واحد تولیدی مرتکب انجام تخلفی شود، بدون تعطیل شدن واحد تولیدی، روند رسیدگی به پرونده صورت خواهد گرفت.
وی سیاست های صادراتی وزارت صنعت را در عرصه تولید موثر اعلام نمود و اضافه کرد: سامانه تجارت و مبحث واردات در مقابل صادرات یکی از اقدام های خوب این وزارت خانه است که باعث ثبت سفارش هشت میلیارد یورویی و رفع تعهد ارزی خیلی از واردکنندگان شد که در عرصه تولید هم آثار مثبتی داشت.منبع:

1399/12/14
13:16:34
0.0 / 5
818
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی