Niazgah نیازگاه
معاون وزیر ارتباطات:

استفاده از ظرفیت اقتصاد دیجیتال با تأمین زیرساخت ها میسر می شود

استفاده از ظرفیت اقتصاد دیجیتال با تأمین زیرساخت ها میسر می شود

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: استفاده حداکثری و بهره گیری مناسب کشور از ظرفیت ارزشمند اقتصاد دیجیتال با تأمین زیرساخت ارتباطی، دسترسی به پهنای باند مطلوب و ارتباط پرسرعت میسر می شود.


سید ستار هاشمی روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد در مصاحبه اختصاصی با ایرنا گفت: تحقق این امر مهم علاوه بر ایجاد عدالت ارتباطی و آموزشی در کشور فعال سازی اقتصاد را نیز رقم می زند.
وی اضافه کرد: امروزه یکی از مباحث مهم مطرح شده در توسعه موضوع اقتصاد دیجیتال بوده و نقش کلیدی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کسب و کارهای اینترنتی و پیشران اقتصاد دنیا طی پنج تا ۱۰ سال آینده اهمیت قابل توجهی پیدا می کند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: استفاده از ظرفیت چشم گیر هوش مصنوعی ۱۵ درصد از اقتصاد دنیا معادل ۱۵ تریلیون دلار را تا افق سال ۲۰۳۰ میلادی در برگرفته و شامل خواهد شد.
هاشمی عنوان کرد: عزم جدی مسؤولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آنست که در برنامه ششم توسعه کشور و تا اختتام دولت دوازدهم ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.
وی اظهار داشت: بعد از شیوع بیماری کرونا اهمیت دسترسی به شبکه ملی اطلاعات خصوصاً در بحث آموزش دانش آموزان و دانشجویان روشن تر شد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: شرایطی در کشور بوجود آمد که یا باید بحث آموزش دانش آموزان و دانشجویان تعطیل می شد و یا بستر شبکه ارتباطی برای آموزش مورد استفاده قرار می گرفت.
هاشمی گفت: بدلیل وجود زیرساخت های لازم در کشور نیازهای ارتباطی در وضعیت کرونائی تا حد قابل توجهی مدیریت شد.
وی اضافه کرد: گرچه برای انجام چنین کار مهمی در کشور چالش ها و مشکلاتی متصور است اما اقدام های اصلاحی در دستور کار مسؤولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: به همین دلیل و با همین نگاه سفر به شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برنامه ریزی و اجرا شد و در آن افتتاح ۳۲ طرح زیرساختی و ارتباطی در دستور کار قرار گرفت.
هاشمی عنوان کرد: ۳۲ طرح حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از هفته دولت امسال تا حالا در کهگیلویه و بویراحمد آماده افتتاح بود که یک مورد از آنها امروز دوشنبه به نمایندگی از مابقی در روستای هادی آباد دم چنار شهرستان بویراحمد به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: این طرح ۱۲ روستای اطراف هادی آباد دم چنار شهرستان بویراحمد را پوشش می دهد و در آیین افتتاح آن نیز تعدادی از مسؤولان اجرائی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد به همراه مدیران دستگاه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان نیز حضور داشتند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: عنوان این طرح توسعه شبکه پهنای باند تلفن همراه یا ارتقای سایت تلفن همراه به فناوری ها و تکنولوژی های نسل سوم و چهارم یا همان ۳G و ۴G است.
هاشمی گفت: ۳۱ مورد از این ۳۲ طرح راه اندازی و ارتقای سایت ارتباطی بوسیله اپراتورهای اول و دوم کشور شامل همراه اول و ایرانسل و یک مورد نیز توسعه شبکه دیتا به میزان ۲۰ گیگابیت بر ثانیه است.
وی اضافه کرد: این طرح از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت کهگیلویه و بویراحمد که زیرمجموعه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است اجرا شد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: میزان سرمایه گذاری این ۳۲ طرح افزون بر ۶۰۶ میلیارد ریال بوده که ۴۰۱ میلیارد ریال آن اعتبارات ملی و ۲۰۵ میلیارد ریال مابقی نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است.
هاشمی عنوان کرد: پس از راه اندازی و ارتقای این سایت های تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۳ روستای استان که ۶۰ مورد آنها بالای ۲۰ خانوار هستند به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و مشکل دسترسی به اینترنت پرسرعت ۶ هزار و ۹۲۵ خانوار روستایی با جمعیتی افزون بر ۲۶ هزار نفر نیز برطرف شد.
منبع:

1399/11/20
21:52:03
0.0 / 5
758
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی