Niazgah نیازگاه

ورود ۹۰ تن گوشت گرم مرغ به بازار زنجان و رفع دغدغه مصرف كنندگان

ورود ۹۰ تن گوشت گرم مرغ به بازار زنجان و رفع دغدغه مصرف كنندگان

نیازگاه: بعد از کشت و قوس های زیاد درباب کمبود گوشت گرم مرغ در بازار زنجان، در بیستمین روز از آذر جاری 90 تن از این فرآورده وارد بازار استان شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، طی ماه های اخیر کمبود گوشت گرم مرغ و نوسانات قیمت در سطح کشور و استان زنجان مصرف کنندگان این فرآورده را ناراضی کرده بود.
پس از تشکیل جلسات گوناگون به ریاست استاندار زنجان به رغم افزایش نرخ این فرآورده در استان های همجوار قیمت آن در زنجان بر روی ۲۱۵ هزار ریال ثابت ماند.
با کوشش های انجام شده در استان زنجان توسط مسئولان دغدغه مصرف کنندگان به لحاظ نرخ گوشت گرم مرغ رفع شد اما کمبود آن در بازار همچنان مصرف کننده را ناراضی کرده بود.
توزیع این فرآورده در بازار زنجان در ایام کمبود آن ۱۱ تا ۱۸ تن انجام می شد که نیاز همه مصرف کنندگان را جوابگو نبود.
۹۰ تن مرغ وارد بازار زنجان شد
رئیس اتحایه ماهی، مرغ و تخم مرغ فروشان شهرستان زنجان اظهار داشت: روز پنجشنبه ۹۰ تن گوشت گرم مرغ وارد بازار استان شد.
سید ناصر رمضانلو اظهارداشت: علت افزایش بی سابقه ورود این گوشت گرم به بازار افزایش تولید از طرف تولید گنندگان مرغ در استان زنجان است.
وی اشاره کرد: هم اکنون همه واحدهای عرضه مرغ به میزان زیادی مرغ برای عرضه به مشتریان دارند و هیچ کمبودی در این خصوص نیست.
رئیس اتحایه ماهی، مرغ و تخم مرغ فروشان شهرستان زنجان اظهار داشت: نیمه اول آذرماه گوشت گرم مرغ روزانه از ۱۸ تا ۵۸ تن وارد بازار مصرف شده بود.
رمضانلو اشاره کرد: هیچ افزایشی در نرخ این فرآورده خام نداریم و هم اکنون با قیمت هر کیلوگرم ۲۱۵ هزار ریال به دست مصرف کننده می رسد.
وی ادامه داد: الان شهرستان زنجان ۲۸۰ واحد عرضه گوشت مرغ دارد.
توزیع مرغ منجمد در بازار زنجان ثبات داد
رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهار داشت: به رغم اینکه طی نیمه اول آذر ماه سالجاری شاهد نوساناتی در قیمت و عرضه مرغ گرم در سطح کشور بودیم، در استان بطور مقطعی و کوتاه مدت فقط با کمبود عرضه مرغ گرم مواجه شدیم که این مهم نیز با تامین و توزیع مرغ منجمد جبران شد.
جواد تاراسی اظهارداشت: قیمت مرغ از نرخ مصوب ۲۱۵ هزار ریال فراتر نرفت.
وی افزود: با تلاش همه عوامل موثر در تامین و توزیع مرغ گرم، از شروع ماه جاری آرامش کامل از نظر عرضه مرغ به نرخ مصوب در بازار مرغ برقرار شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهار داشت: هم اکنون نیز همه مصرف کنندگان استان با آرامش خاطر گوشت گرم مرغ را به مقدار مورد نیاز از فروشگاه های عرضه مرغ تهیه کنند.
تاراسی یادآوری کرد: در مقطع بسیار کوتاه مدت، مثل همیشه فقط با کمی صبوری، اطمینان داشته باشند همه دست اندرکارانی که تلاش آنها منجر به رسیدن گوشت مرغ به بازار مصرف می شود، با اتخاذ سیاست ها و ارائه راهکارهای مختلف، اجازه نخواهند داد تا کوچکترین خللی در تامین گوشت مرغ و پروتئین مورد نیاز خانوار ایجاد شود.منبع:

1399/09/21
12:46:39
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: افزایش , بازار , تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی