Niazgah نیازگاه
معاون وزیر خارجه:

۴۷ درصد صادرات ایران به كشورهای همسایه است

۴۷ درصد صادرات ایران به كشورهای همسایه است

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با تاكید براستفاده از ظرفیت های مرزی كشور برای افزایش صادرات اظهار داشت: الان 47 درصد صادرات ایران به كشورهای همسایه است و از فرصت استان های مرزی در افزایش این میزان باید استفاده بیشتری صورت گیرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، غلامرضا انصاری روز پنجشنبه در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل در پایانه مرزی بیله سوار مغان اضافه کرد: امروز با وجود فشار و تحریم های سخت، در حوزه صادرات رشد مثبتی داشته ایم و سیاست به زانو در آوردن ایران توسط آمریکا با شکست همراه بوده است.
وی اظهارداشت: تمرکز بر روی کشورهای همسایه، ایجاد تجهیزات و فرصت های بهتر برای روان کردن امور تجارت با همسایگان همچون برنامه های وزارت امور خارجه در بخش اقتصادیست و ظرفیت های صادراتی با محوریت صادرات محصولات کشاورزی باید در استان اردبیل نیز تقویت و توسعه یابد.
وی با اعلان اینکه تولیدات باید با هدف صادراتی انجام شده و حوزه کشاورزی در حوزه صادراتی حمایت شود، اظهار داشت: یکی از عمده مشکلات فعالان اقتصادی و تجار کشور انتقال ارز حاصل از صادرات به کشور است که تهاتر می تواند راهکار مطمئنی برای حل این مشکل باشد.

انصاری ضمن اشاره به اینکه بازارهای کشورهای حوزه قفقاز باتوجه به وجه اشتراکات زبانی و ارتباط نزدیک ظرفیت و فرصت خوبی برای صادرات استان اردبیل است، اشاره کرد: باید برای صادرات و واردات برنامه داشتیم، دولت و مجلس شورای اسلامی حامی صادرات هستند و چندین جلسه با کمسیون های مجلس در امتداد رفع موانع صادراتی صورت گرفته است.
او همین طور اظهار داشت: ایجاد سدها در منطقه ظرفیت خوبی برای توسعه کشاورزی است و تلاش خواهیم کرد صادرات محصولات کشاورزی از استان اردبیل با رفع موانع صادراتی و تسهیل فرصت ها برای تجار و بازرگانان فراهم گردد.
بررسی مسائل و مشکلات صادرکنندگان و تجار، تسهیل روند صادرات و ارز آوری به کشور، گفتگو و بیان مشکلات سرمایه گذاران بخش صادراتی، بررسی فرصت های صادراتی استان در این نشست بود.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در مسافرت به شهرستان های پارس آباد، اصلاندوز و بیله سوار مغان از سد و پروژه های پایاب خداآفرین، مجتمع گلخانه، شرکت کشت و صنعت مغان، پایانه و گمرک مرزی بیله سوار، محل انتخابی راه اندازی شهرک صنعتی مشترک و بارانداز ریلی با جمهوری آذربایجان با همراهی استاندار اردبیل و مدیران استانی و شهرستانی بازدید کرد.1399/06/06
13:24:30
5.0 / 5
1591
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی