Niazgah نیازگاه

كرونا سرمایه گذاران خارجی را از چین فراری داد

كرونا سرمایه گذاران خارجی را از چین فراری داد

به گزارش نیازگاه سرمایه گذاری خارجی در چین بیشتر از ۱۰ درصد كمتر شده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از تریدینگ اكونومیكس، داده های انتشار یافته از جانب وزارت بازرگانی چین نشان داده است كه سرمایه گذاری خارجی مستقیم در چین در مجموع سه ماه نخست سال جاری به ۲۱۶.۱۹ میلیارد یوان ( ۳۰.۶۲ میلیارد دلار) رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد كاهش نشان داده است. اصلی ترین دلیل این روند كاهشی با وجود شروع نسبتا خوب در ماه ژانویه، ناشی از انتشار ویروس كرونا بوده است.
تنها در ماه مارس حجم سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در چین در مقایسه با مارس ۲۰۱۹ به میزان ۱۴.۱ درصد كاهش داشته است.
هر چند كه كووید-۱۹ در چین تا حد زیادی مهار شده و روند بازگشایی كسب و كارها و بازگشت زندگی به شرایط عادی شروع شده است، اما این كشور با بیشتر از ۳۳۴۲ كشته و ۸۲ هزار مبتلا، كماكان اصلی ترین كانون درگیر با این بیماری در سطح جهان به حساب می آید.
متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۵۲ میلیارد دلار بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سرمایه گذاری ۱۳۴.۹۶میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به سرمایه گذاری ۱.۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۰۰ بوده است.
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود پیشبینی كرده است رشد اقتصادی چین امسال تحت تأثیر شیوع ویروس كرونا، تعطیلی كسب و كارها و اختلال در تجارت خارجی به زیر دو درصد برسد كه در صورت تحقق، این نرخ رشد ضعیف ترین رشد اقتصادی ثبت شده چهار دهه اخیر دومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.1399/01/29
20:55:23
5.0 / 5
3345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی