Niazgah نیازگاه
در محاكم ایتالیا

درخواست آمریكایی ها برای توقیف دارایی های بانك مركزی ایران رد شد

درخواست آمریكایی ها برای توقیف دارایی های بانك مركزی ایران رد شد

به گزارش نیازگاه درخواست خواستار های آمریكایی (ورثه بعضی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر) برای توقیف اموال و دارایی های بانك مركزی ایران به میزان ۵.۹۹۰.۸۷۶.۶۹۶ دلار نزد محاكم كشور ایتالیا رد شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بعد از آنكه ورثه بعضی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر(هاولیش و دیگران) با تحریك دولت آمریكا در سال ۲۰۱۱ موفق به دریافت رای از دادگاهی در نیویورك به محكومیت دولت جمهوری اسلامی ایران و بانك مركزی شدند، در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ دادخواستی را به خواسته شناسایی و اجرای رای دادگاه آمریكایی و توقیف اموال و دارایی بانك مركزی به میزان ۵.۹۹۰.۸۷۶.۶۹۶ دلار آمریكا نزد محاكم كشور ایتالیا مطرح نمودند.
دادگاه ایتالیایی در ابتدا در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ با صدور قراری، دستور توقیف اموال بانك مركزی به میزان مبلغ خواسته در قلمروی ایتالیا را صادر كرد.
سپس بانك مركزی ایران با استفاده از خدمات وكلای خبره محلی نسبت به تجدید نظرخواهی از رای مذكور اقدام و متعاقبا دادگاه تجدیدنظر رم با صدور رایی در تاریخ ۱۰ اكتبر ۲۰۱۸، ضمن پذیرش اعتراض این بانك، از قرار مذكور رفع اثر كرد.

طبق اعلام بانك مركزی، خواستار ها باردیگر برای توقیف اموال این بانك، دادخواست جدیدی به دادگاه عرضه كردند ولی دادگاه رسیدگی كننده به دعوی با صدور رای در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۹، خواسته خواستار ها را رد كرد.
این رای مورد اعتراض خواستار های پرونده هاولیش قرار گرفت كه در مرحله تجدیدنظر هم دادگاه در تاریخ دهم ژانویه ۲۰۲۰، بدون ورود در ماهیت دعوا، اعتراض خواستار ها را مورد پذیرش قرار نداد و بدین سان موفقیت دیگری در این پرونده برای بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد.1398/10/25
16:48:46
5.0 / 5
3944
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی