Niazgah نیازگاه

راه اندازی كریدور چین به اروپا با مشاركت ایران

راه اندازی كریدور چین به اروپا با مشاركت ایران

به گزارش نیازگاه مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: برای اولین بار كریدور ریلی مشترك میان ایران و 4 كشور منطقه، حمل بارهای كانتینری چین به اروپا را برعهده می گیرد.


راه آهن جمهوری اسلامی ایران روز جمعه گزارش داد كه «سعید رسولی» در مسافرت به آنكارا درباره راه اندازی این كریدور ریلی اظهار داشت: در نشست اخیر روسای راه آهن های ایران، قزاقستان، ازبكستان، تركمنستان و تركیه سند ایجاد این كریدور ریلی به امضا رسید.
وی افزود: شركت كنندگان در این جلسه توافق كردند، بوسیله این كریدور بارهای كانتینری از چین به تركیه و از آنجا به اروپا حمل شود.
وی این رخداد را فصل مهم و جدیدی در مناسبات حمل و نقل این مسیر و میان كشورهای یاد شده دانست و اظهار داشت كه این امر سبب توسعه همكاری ها و رونق اقتصادی در كشورهای مسیر خواهد شد.
بگفته مدیرعامل راه آهن، برمبنای توافق انجام شده میان كشورهای مذكور، همه حمل بار را با نرخ یكسان در این راه صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به ابراز خرسندی حاضران در این جلسه، نسبت به این توافق اظهار داشت: قیمت مناسب و یكسان حمل بار در این راه می تواند رقابت خوبی را با كریدورهای رقیب در منطقه ایجاد كند.
رسولی با اشاره به فرصت های ارزشمندی كه در چند ماه گذشته در بخش ریلی كشور بوجود آمده است، اظهار داشت: باید با جدیت، همت بلند و همكاریهای گسترده در خانواده بزرگ راه آهن از این فرصت ها به نحو مطلوب بهره بگیریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه آهن ایران برای توسعه همكاریهای بین المللی و افزایش بهره وری شبكه و ناوگان خود مصمم است و با اتكا به نیروی متخصص شركت راه آهن در این راه گام برخواهد داشت.
رسولی برنامه ریزی دقیق و هماهنگی در شركت راه آهن را سبب بهره برداری شایسته از این فرصت دانست و اضافه كرد: باید از همه ظرفیت های ریلی با هدف توسعه بیشتر حمل و نقل در عرصه های داخلی و بین الملل استفاده نمائیم.
وی ادامه داد: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، در آینده نزدیك شاهد همكاریهای بیشتر بخش های فعال در حوزه ریلی خواهیم بود.
مدیرعامل ر اه آهن همین طور هم افزایی، صمیمیت و جدیت در راه صنعت حمل و نقل ریلی كشور را زمینه ساز حركت در راه توسعه بیشتر ناوگان ریلی خواند اظهار داشت: خانواده بزرگ راه آهن تلاش می كند تا سهم بزرگی در توسعه و رونق اقتصادی كشور داشته و مانع از توفیق دشمنان در اجرای نقشه های خود برای فشار اقتصادی بر كشور شود.منبع:

1398/08/03
23:04:14
5.0 / 5
4188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی