Niazgah نیازگاه
وزیر اقتصاد:

بانك ها باید در خدمت تولید باشند، پرداخت تسهیلات با وصول مطالبات

بانك ها باید در خدمت تولید باشند، پرداخت تسهیلات با وصول مطالبات

به گزارش نیازگاه وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه امسال باید همه مجموعه ها همچون بانك ها با كار جهادی در خدمت رونق تولید قرار گیرند، اظهار داشت: سیستم بانكی باید راه های تأمین سرمایه درگردش بنگاه ها را شناسایی كند.به گزارش نیازگاه به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند امروز در گردهمایی معاونان و مدیران وزارت اقتصاد برای تبیین برنامه ها و مأموریت های سال ۹۸ اضافه كرد: باید با دور اندیشی و تدبیر تلاش نماییم كه سختی ها به حداقل كاهش پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه بانك ها باید برنامه عملیاتی قوی برای ایفای نقش به منظور رونق تولید داشته باشند و با حركت جهشی ایفای نقش كنند، افزود: بانك ها باید راه های تأمین سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی را شناسایی و با وصول مطالبات معوق در مورد اعطای تسهیلات اقدام نمایند.
دژپسند اظهار داشت: بانك ها باید كمك كنند تا طرح هایی كه پیشرفت بالای ۷۵ درصد دارند در سال ۹۸ به بهره برداری برسند.
وی درباره بازار سرمایه هم با اشاره به اینكه باید سهم بورس در تأمین مالی اقتصاد از ۱۵ درصد به ۴۰ درصد برسد، اضافه كرد: بازار سرمایه باید با یك برنامه عملیاتی و جامع، جای نظام بانكی را در تأمین مالی بگیرد و افزایش حجم نقدینگی فرصت خوبی است تا با طرح های جدید به توان این سرمایه ها را در جهت رونق تولید هدایت كرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در حوزه بیمه هم باید با تعریف بیمه های جدید كاری نماییم كه فعالان اقتصادی نگران تحریم و خطرهای برون زا نباشند.
این عضو كابینه دولت دوازدهم، استفاده از دارایی های راكد دولت را راه دیگر مقابله با تهدیدات برشمرد و اظهار داشت: در سال ۹۸ حداقل باید از ۱۵ درصد دارایی های راكد شناسایی شده در اقتصاد كشور استفاده نماییم.
وی به لزوم جذب سرمایه گذاری های خارجی و انتقال دانش فنی اشاره نمود و افزود: مناطق آزاد هم باید با كاركرد اصلی خود و جهت رفع محدودیت ها قدم بردارند.
دژپسند، بهبود فضای كسب و كار را ضروری دانست و اظهار داشت: گمركات باید به صورت جدی مانع رسوب كالا در گمرك شوند و اجازه داده نشود تا عده ای برای افزایش قیمت و كسب سود بیشتر كالاهای خود بخصوص مواد اولیه مورد نیاز تولید را ترخیص نكنند.
وی همینطور تاكید كرد: ما نیازمند جهاد مدیریت هزینه در همه دستگاه های تولیدی هستیم.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه امكان دارد امسال درآمدهای نفتی كاهش پیدا كند اظهار داشت: این منابع باید با درآمدهای مثل مالیات جایگزین شوند با این وجود در این راه نباید به تولید آسیبی برسد.
دژپسند اضافه كرد: میزان درآمد مالیاتی پیش بینی شده برای سال قبل ۱۱۲ هزار میلیارد تومان بود كه ۱۰۹ هزار میلیارد تومان آن محقق شد كه میزان قابل قبولی است.

1398/01/18
13:55:20
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی