Niazgah نیازگاه
رئیس سازمان بورس:

ابزارهای مالی جدید به بازار می آیند، كاهش قیمت سهام هم سود می آورد

ابزارهای مالی جدید به بازار می آیند، كاهش قیمت سهام هم سود می آورد

به گزارش نیازگاه رئیس سازمان بورس كه چندی قبل از ورود برخی از ابزارهای مالی جدید به بازار سرمایه در آینده نزدیك اطلاع داده بود، امروز اعلام نمود كه تا آخر سال فروش استقراضی هم وارد بازار می گردد و با این حساب از كاهش قیمت ها در بازار می توان سود برد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، شاپور محمدی امروز (یكشنبه) در مراسم رونمایی از ابزار معاملاتی آتی روی سبد سهام، اظهار داشت: ابزارهای مالی كلاسیك تا زمانی كه در كمیته فقهی تایید نشوند در بازار سرمایه ایران مورد استفاده قرار نمی گیرند؛ در این میانبه تازگی ابزار آتی روی سبد سهام را كمیته فقهی تایید كرده است.
وی با تاكید بر ضرورت تولید فرصت های سرمایه گذاری جدید اظهار نمود: ابزارهای مالی جدید همچون آتی روی سبد سهام به ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای كسانی كه دنبال بازده هایی می گردند كه از بازده های عادی بیشتر باشد، مفید می باشد.
رئیس سازمان بورس درباره دیگر ابزارهای مالی اظهار نمود: قراردادهای وارانت یا فروش استقراضی همه به شكلی از فرصت های آربیتراژی استفاده می كنند؛ این ها برای بازار فرصت مثبت خواهند داشت و بازار را متعادل می كنند و تعادل از دوام و قوام برخوردار می گردد.
محمدی اضافه كرد: نقش بازارگردان ها در بازار سرمایه بسیار مهم می باشد. همینطور آتی روی سبد سهام هم بسیار مهم می باشد و فرصت های خوبی برای سرمایه گذاران بوجود می آورد. این ابزارها برای صندوق ها مدیریت ریسك بوجود می آورد.
وی افزود: در برنامه های سازمان بورس مشخص شده كه تا آخر سال قراردادهای فروش استقراضی هم وارد بازار شود كه اگر این اتفاق بیفتد وارانت هم وارد بازار می گردد و ابزارهای كلاسیك كامل می گردد.
رئیس سازمان بورس اظهار داشت: اوراق بیمه های اتكایی هم در دستور كار ماست. امسال تا آخر سال به ۶۵۰ نهاد مالی خواهیم رسید كه همچون آن مشاوران سرمایه گذاری كارگزاری ها و تامین سرمایه ها هستند.1397/09/25
14:38:22
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: اوراق , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی