Niazgah نیازگاه
یك كارشناس اقتصادی:

معرفی اولویت اصلی دولت

معرفی اولویت اصلی دولت

به گزارش نیازگاه یك كارشناس اقتصادی اظهار داشت: مشكل اساسی این مملكت كه از هر چیز دیگر مهم تر بوده مساله اشتغال و خارج كردن كشور از حالت ركود است كه دولت باید این امر مهم را در دستور كار خود قرار دهد.


علی عدالتیان در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: دولت در این چند روز اخیر كنترل بازار را در دست گرفته، قیمت تخم مرغ را كنترل كرده، سهام عدالت واریز شده و عوارض خروج از كشور كاسته شده است. به هرحال شنیدن این اخبار از جانب دولت بسیار جای امید و شادمانی دارد.

وی ادامه داد: مردم به شنیدن این خبرها علاقه دارند ولی مشكل اساسی این مملكت كه از هر چیز دیگر مهم تر بوده مساله اشتغال و خارج كردن كشور از حالت ركود است كه دولت باید این امر مهم را در دستور كار خود قرار دهد.

این كارشناس اقتصادی اضافه كرد: دولت باید حتما برای خروج از ركود و اشتغال چاره ای بیندیشد و اگر این اتفاق رخ دهد خیلی از مشكلات كشور ما حل خواهد شد.

عدالتیان با اشاره به اینكه بودجه دو فصل مجزا دارد كه شامل درآمدها و هزینه ها می شود، بیان كرد: با عنایت به اینكه دولت درآمدهایش را بر مبنای پیش بینی های خود در اقلام درآمدی در نظر می گیرد اینكه قیمت بنزین افزایش پیدا نكند باید مجلس آن را به تصویب برساند، اما هدف دولت این بوده كه قیمت بنزین افزایش پیدا كند.

وی با اشاره به اینكه باتوجه وضع موجود در كشور لغو افزایش قیمت بنزین كار درستی بوده و افزایش قیمت آن به صلاح كشور نخواهد بود، عنوان كرد: اقتصاد به صورت یك موج به سایر بخش ها منتقل می شود، افزایش قیمت بنزین یك درآمدی را برای دولت به وجود می آورد و می تواند از این پول برای برنامه های خود در سال آینده استفاده نماید، اما این را باید در نظر داشت كه دولت در كنار آن به دنبال این است كه ركود را هم از بین ببرد اما اگر قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا كند بر قیمت كالاهای تولیدی هم تاثیر دارد و سبب تورم می گردد و این تورم با ركود توام شده و مشكلات كشور را بیشتر خواهد نمود.

این كارشناس اقتصادی تصریح كرد: در نهایت ما باید به یك راه منطقی دست پیدا نماییم تا هزینه های دولت پوشانده شود و همینطور مشكلاتی نظیر ركود و تورم گریبان گیر كشور ما نشود. 

1396/10/25
15:36:23
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی