Niazgah نیازگاه
سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد:

وزش باد شدید، پدیده غالب جوی در استانهای كشور

وزش باد شدید، پدیده غالب جوی در استانهای كشور

نیازگاه: کارشناس هواشناسی پیش بینی نمود تا اواسط هفته در شمال شرق و شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود. در بعضی نقاط به سبب خیزش گرد و خاک موجب وقوع طوفان شن خواهد شد که کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.


کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز و فردا (شنبه و یکشنبه، دوم و سوم مرداد) در استانهای گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، مناطقی از جنوب کشور همچون بخش هایی از سیستان وبلوچستان کرمان، هرمزگان، فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی خصوصاً در ساعات پس از ظهر رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.
وی اضافه کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است، فقط روز دوشنبه از اردبیل و شرق آذربایجان شرقی و نیز روز سه شنبه در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ خواهد داد.
رفیعی تاکید کرد: امروز تا اواسط هفته در شمال شرق و شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود. در بعضی نقاط به سبب خیزش گرد و خاک موجب وقوع طوفان شن خواهد شد که کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.
این کارشناس اضافه کرد: امروز این شرایط را برای مناطقی در سیستان و بلوچستان، خراسان های رضوی و جنوبی، سمنان، یزد، شرق استانهای اصفهان و کرمان پیش بینی می نماییم. فردا علاوه بر این مناطق در استانهای قم و مرکزی نیز شاهد خیزش گرد و خاک و کیفیت هوا خواهیم بود.
از نظر شرایط دمایی، دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه در اردبیل و استانهای ساحلی خزر طی امروز و فردا کاهش می یابد و دریای خزر نیز در طول این مدت مواج خواهد بود. در پنج روز آینده، شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.
وی اشاره کرد: هوای تهران امروز صاف است و در ساعات بعدازظهر وزش باد را خواهیم داشت. حداکثر دما ۴۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و حداقل دما ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد بود. البته حداقل دمای امروز بامداد در مهرآباد ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسید.
رفیعی درباره خنک ترین و گرم ترین مراکز استان نیز اضافه کرد: خنک ترین مرکز استان امروز بامداد شهرکرد و اردبیل با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و همدان و زنجان ۱۶-۱۷ سانتی گراد بالای صفر بودند. روز گذشته اهواز با حداکثر ۴۷ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین مرکز استان بود، بعد از آن قم با دمای ۴۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و یزد دمای ۴۳ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین مراکز استان بعد از اهواز بودند.منبع:

1400/05/02
11:49:54
5.0 / 5
222
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی