Niazgah نیازگاه

تعاون روستایی ۲۲ هزار تن نهاده دامی تا اختتام تیر در كرمانشاه توزیع كرد

تعاون روستایی ۲۲ هزار تن نهاده دامی تا اختتام تیر در كرمانشاه توزیع كرد

ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از خرید و توزیع بیش از 22 هزار تُن نهاده دامی توسط شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی میان دامداران تا اختتام تیر ماه سال جاری آگاهی داد.


«ایرج صفایی» روز جمعه در این رابطه به ایرنا اظهار داشت: باتوجه به کاهش شدید نزولات آسمانی و همین طور تشدید خشکسالی ها در امسال، دامداران استان در تامین نهاده های دامی مورد نیاز خود با تنگناهای فراوانی مواجه گشته اند.
وی اضافه کرد: به همین دلیل شبکه مردمی تعاونی های روستایی استان و در راس آن اتحادیه تعاونی های کشاورزی دامداران و همین طور شرکت گاوداران صنعتی کرمانشاه در امتداد پشتیبانی از این قشر مولد و تحقق شعار سال در خصوص تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، موفق به تامین و توزیع بیش از ۲۲هزار تُن نهاده دامی با قیمت مصوب شامل کنسانتره ذرت و جو میان دامداران استان شده است.
مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه اشاره کرد: این ۲ تشکل زیر پوشش تعاون روستایی استان ذرت و جو دامی مورد نیاز بهره برداران را تامین نموده و سپس کارخانجات خوراک دام دانه های غرب و پارس غرب کنگاور، ذرت و جو دامی تامین شده را تبدیل به کنسانتره دامی می کنند.
صفایی در ادامه از پیگیری و برنامه ریزی تشکل های تحت نظارت سازمان تعاون روستایی برای تامین و توزیع مناسب نهاده های دامی میان دامداران آگاهی داد و گفت: شبکه مردم نهاد تعاونی های روستایی استان باتوجه به وظیفه ذاتی خود تمام تلاش خودرا برای کاهش دغدغه دامداران و اعضای شرکت های تعاونی در زمینه دامپروری خواهند کرد و ادامه خرید و توزیع نهاده دامی با کمترین قیمت ممکن در دستور کار شبکه تعاون های روستایی و تمامی تشکل های مرتبط قرار دارد.
کرمانشاه استانی چهار فصل قطب کشاورزی غرب کشور
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا؛ کشاورزی محور توسعه پایدار کرمانشاه و یکی از بخش های مهم این استان مرزی و چهارفصل است که علاوه بر تامین نیازهای غذایی داخل استان، بخش زیادی از نیازهای کشور را نیز تامین و تضمین می نماید.
کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استانهای مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی شمرده می شود بطوریکه ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
همچنین بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می شود.
از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.


1400/05/01
11:08:07
5.0 / 5
230
تگهای خبر: تولید , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی