Niazgah نیازگاه

ثبت بهترین رشد یك سال اخیر انگلیس

ثبت بهترین رشد یك سال اخیر انگلیس

نیازگاه: اقتصاد انگلیس رشد بالای سه درصد را تجربه نمود.


به گزارش نیازگاه به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونائی و پیشرفت در روند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در سه ماه منتهی به می ۳.۶ درصد رشد کرده که این عملکرد ۱.۳ درصد بیشتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. این رشد اقتصادی همین طور نیرومندترین رشد فصلی یک سال اخیر انگلیس بوده است.
سال قبل اقتصاد انگلیس ۱۰ درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطوح رشد در میان کشورهای اروپایی و جهان بود. آمارهای تولید و تجاری رفته رفته وضعیت امیدوار کننده تری پیدا کرده است. در میان بخش های مختلف، رشد بخش تولید ۰.۸ درصد بوده اما بخش ساخت و ساز دومین رشد منفی متوالی خودرا تجربه کرده و ۰.۷ درصد کوچک شده است.
با اختتام موج دوم شیوع ویروس کرونا در انگلیس، خیلی از کسب وکارها باردیگر بازگشایی شده اند اما ظرفیت فعالیت آنها هنوز به سطح پیش از شیوع همه گیری باز نگشته است.
در انگلیس بعنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیش از پنج میلیون مبتلا و ۱۲۸د. ش هزار کشته به ثبت رسیده است و تا حالا حدود دو سوم جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین میزان واکسیناسیون را در اروپا داشته است.
هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز اظهار داشت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و دنیا را فرا گرفت و موجب یک بحران تمام عیار اقتصادی شد. واقعیت این است که هیچ کشوری خودرا آماده مواجهه با چنین چیزی نکرده بود و باید توجه کرد که ممکنست باردیگر همه چیز خیلی بد شود. تمرکز و تلاش همه باید این باشد که امسال عملکرد اقتصادی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهدنمود و این مساله کسب وکارها و خانوارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
منبع:

1400/04/21
23:35:24
5.0 / 5
331
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی