Niazgah نیازگاه
با امضای سه تفاهمنامه بین وزارت راه و معاونت علمی ریاست جمهوری:

توسعه ساخت پارك های فناوری در شهرهای جدید

توسعه ساخت پارك های فناوری در شهرهای جدید

نیازگاه: با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری سه تفاهم نامه همکاری برای اختصاص زیرساخت های لازم برای توسعه پارک های فناوری در شهرهای جدید به امضا رسید.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، مراسم مبادله سه قرارداد و یادداشت تفاهم امروز (شنبه پنجم تیرماه) با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی اجرا شد.
تفاهم نامه واگذاری ۴۰۰ هکتار اراضی الحاقی به پارک علم و فناوری پردیس، مشارکت در راه اندازی شهرک دانش بنیان (شهرک فردوس پردیس) و راه اندازی پارک علم و فناوری در شهر جدید پرند، قراردادها و یادداشت های تفاهمی بودند که در این مراسم منعقد شد.
«محمد اسلامی» درباره جزئیات سه تفاهنامه منعقد شده با معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار داشت: حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، باتوجه به استعدادی که در مردم کشور وجود دارد، اجنتاب ناپذیر و جزو سیاست های کلان نظام است. بنا بر این وزارت راه در جهت ایجاد زیر ساخت و کمک به پیشرفت پارک های علم و فناوری اهتمام ویژه دارد.
وی اظهار داشت: امروز تفاهمنامه ای را با معاونت علمی ریاست جمهوری امضا کردیم که در امتداد سیاست کلی نظام است تا پارک فناوری پردیس به تلفیقی از شهر مسکونی فاخر برای پژوهشگران تبدیل گردد.
وی افزود: در گذشته فقط یک زمین برای پارک فناوری پردیس تخصیص دادیم و در سال قبل ۳۷۰ هکتار دیگر و امروز ۲۸۰ هکتار به آن اضافه کردیم.
اسلامی توضیح داد: طی تفاهمنامه امروز ۸۰۰ هکتار دیگر را برای ساخت شهرک فردوس در پردیس اختصاص دادیم تا با اختصاص محلی برای سکونت، جذب نخبگان داخل و خارج تسهیل شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای سایر شهرهای جدید هم در پرند و هشتگرد این برنامه وجود خواهد داشت و توسعه شهرک های تخصصی که فعالیت و سکونت را توامان داشته باشد، از سیاست های وزارت راه و شهرسازی است.منبع:

1400/04/05
20:02:01
5.0 / 5
355
تگهای خبر: اقتصاد , ساختمان , گران , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی