Niazgah نیازگاه
مدیركل دفتر بازرگانی محصولات كشاورزی خبرداد:

خریدتضمینی 1 و یك دهم میلیون تن گندم در 22 استان

خریدتضمینی 1 و یك دهم میلیون تن گندم در 22 استان

به گزارش نیازگاه مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه خوزستان بیشترین میزان خرید گندم در کشور را به خود مختص کرده است اظهار داشت: شبکه اتحادیه تعاون روستایی تابحال موفق به خرید یک میلیون ۱۰۰ هزار تن گندم از ۲۲ استان کشور شده است.


به گزارش روز چهارشنبه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «رامین گیلانشاهی» اضافه کرد: اتحادیه مرکزی تعاون روستایی کشور در جهت سیاست های حمایتی و اقتصادی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دستیابی به خوداتکایی در زمینه تولید گندم، پشتیبانی از کشاورزان و توسعه فعالیتهای بازرگانی مبادرت به خرید تضمینی و مباشرتی گندم در استانهای تولیدکننده گندم کرده است.
مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه عملیات خرید توسط ۲۶۵ مرکز خرید در سرتاسر کشور انجام شده است اظهار داشت: این میزان خرید ۴۷ درصد گندم خریداری شده کشور را شامل می شود.
گیلانشاهی به ادامه این طرح تا آخر شهریور ماه اشاره نمود و اظهارداشت: این طرح با آغاز و آخر فصل برداشت دیگر استانهای کشور به تدریج ادامه خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به ۲۲ استانی که تابحال خرید گندم در آنها انجام شده است، اظهار داشت: تابحال در استانهای هرمزگان، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، فارس، قم، قزوین، سمنان و... خرید گندم انجام و یا در حال انجام می باشد.
وی تصریح کرد: طبق آمارها از حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در سطح کشور خریداری شده، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی کشور خریداری شده است.
مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه این سازمان سهم بسزایی در خرید مباشرتی گندم کشور دارد، اظهار داشت: حالا نیمی از گندم ساخته شده کشور توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.
وی به ظرفیت و پتانسیل های سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور اشاره نمود و اضافه کرد: این سازمان همواره از تمام ظرفیت خود در زمینه خریدهای مباشرتی همچون خرید گندم، کلزا، دانه های روغنی و چای استفاده می نماید.
گیلانشاهی با اشاره به اینکه حالا تجارت بین شبکه ای در دستور کار ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک با راه اندازی طرح تجارت بین شبکه ای، به شکل فزاینده ای از ظرفیت مراکز جمع آوری برای سایر محصولات کشاورزی و عرضه آن در فروشگاه های زیر پوشش شبکه تعاون روستایی در سرتاسر کشور استفاده گردد.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، طبق مصوبه جدید شورایعالی اقتصاد از ۳۱ فروردین قیمت هر کیلوگرم گندم خرید تضمینی به پنج هزار تومان رسید، یعنی مبلغ یک هزار تومان به هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم خرید تضمینی افزوده شد. این در حالی است پیش از این قیمت هر کیلوگرم گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود که با حمایت دولت به پنج هزار تومان رسید.منبع:

1400/03/26
22:32:17
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی