Niazgah نیازگاه

بیش از ۷۳ هزار میلیارد تومان اسكناس و سكه در دست مردم

بیش از ۷۳ هزار میلیارد تومان اسكناس و سكه در دست مردم

طبق آخرین اعلام بانک مرکزی، تا اختتام اسفندماه سال گذشته، معادل 73 هزار و 500 میلیارد تومان از انواع اسکناس و سکه ها در اختیار مردم است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، تا اختتام اسفندماه سال گذشته، حدود ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسکناس و مسکوک در گردش بوده که این رقم در قیاس با زمان مشابه سال قبل ۱۳.۶ درصد رشد دارد.
علاوه براین، طبق آخرین آمار انتشار یافته از بانک مرکزی مجموع اسکناس و مسکوک فعلی نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان افزایش دارد. همین طور از ۸۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد اسکناس و مسکوک موجود شبکه بانکی ۷۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست مردم در گردش است که این مبلغ معادل ۲۰.۲ درصد رشد داشته است.
بر این اساس، معادل ۶۷۰۰ میلیارد تومان از اسکناس و سکه های موجود در بانک ها قرار دارد که نسبت به ۹۰۰۰ میلیارد تومان سال قبل تا ۲۳۰۰ میلیارد تومان کاهش داشته، همین مورد نشان دهنده این است که قسمتی از موجودی از بانک ها خارج و در اختیار مردم قرار گرفته است.
اما موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی به بالای ۱۲۰۰ میلیارد تومان می رسد که کاهش ۴۰۰ میلیاردی نسبت به سال قبل دارد و از این موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی، هر زمان که لازم باشد بنابر نیاز بازار تزریق خواهد شد.1400/03/20
22:39:09
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی