Niazgah نیازگاه
وزیر اقتصاد:

رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند

رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند

به گزارش نیازگاه وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینکه گفته می شود که ایران توانسته است با رمزارزها تحریم ها را دور بزند، اظهار داشت: باید با استخراج بدون مجوز آنها مقابله نمود و برای آنکه بتوانیم جایگاه مناسبی در اقتصاد بین الملل پیدا نماییم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت نماییم.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از طرح محیط آزمون تنظیم گری (سندباکس) بازار سرمایه و طرح مرکز تعالی اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال شریف، اظهار نمود: در حوزه اقتصاد هوشمند تعدادی پروژه تعریف شده بودند که باید به اجرا درمی آمدند. طی دو و نیم سال قبل اقدامات مهمی طراحی شد و هم اجرا شد که قسمتی از آنها به سبب شرایط متناسب با برنامه ها پیش نرفت و دراین زمینه، انحراف ناشی از مدیریت بسیار کم بود.

وی با اعلان اینکه عوامل جهش و توسعه را نشناختیم یا نتوانستیم در صورت شناخت از آنها استفاده نمائیم، اظهار داشت: هنوز داریم درباره دولت الکترونیک صحبت می نماییم و عقب هستیم بلکه حالا باید درباره دولت هوشمند صحبت می کردیم. اگر تجارت الکترونیک را به تجارت موبایل و هوشمند تبدیل می کردیم، می توانستیم با وجود موانع تحریمی گام های موثری برداریم. در دو سال اخیر سهم تجارت الکترونیک نسبت به تولید ناخالص داخلی ۲.۴ برابر شده است.
دژپسند رشد درآمدهای مالیاتی را منوط به استفاده ار فناوری های ارتباطاتی دانست و اضافه کرد: طی سه تا چهار سال آینده سهم بلاکچین به تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد. بنابراین، مقابل تحولات سریع فناوری های دنیا چون رمزارزها باید مدیریت فعالانه داشت زیرا، فرصت از دست داده می شود. هر چه اقتصاد سنتی باشد، درصد هزینه ها بیشتر است و فناوری ها در حوزه اقتصادی، هزینه ها را ۷۰ درصد کم می کنند.
وی افزود: با تاکید بر فناوری ها می توان تحریم ها را دور زد. رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها دارند اما باید استخراج های بدون مجوز و غیرقانونی مقابله نمود. به این سمت برویم که سریع تر خودمان را با اجزای اقتصاد هوشمند منطبق نماییم. بازار سرمایه کشورمان از لحاظ بکارگیری فناوری ها بالاترین رتبه در دنیا را دارد.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: اگر می خواهیم در اقتصاد بین الملل جایگاه مناسبی پیدا نماییم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت نماییم. قانون پایانه های فروشگاهی باید تا آخر سال اجرا شود و اقتصاد هوشمند نباید با تغییر وزیر فراموش شود.
دژپسند افزود: وزارت اقتصاد در تلاش است تا در دولت، رمزارزها را به یک جایگاه قابل توجهی برساند. بهترین کار این است که با آنها برخورد فعال داشته باشیم و از مزایای آنها استفاده نمائیم. حالا اقتصاد درحال ضرر دیدن از رمزارزها است برای اینکه به آن به دیده حذف نگاه می نماییم.
در ادامه، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از طرح محیط آزمون تنظیم گری (سندباکس) بازار سرمایه اظهار داشت: محیط آزمون تنظیم گری در بازار سرمایه، محیطی است که در آن یک ایده در یک محیط تحت نظارت به اجرا گذاشته می شود تا فرصت رشد و رفع اشکالات آن برقرار شود.
دهقان با اعلان اینکه یکی از نیروهای پیشبرنده بازار سرمایه فناوری هاست، اضافه کرد: حالا مفهوم تنظیم گیری در این محیط، دیگر دولت و یک سازمان نمی تواند تنظیم گری انجام دهد بلکه بدون مشارکت بهینه، تنظیم گری صورت نمی گیرد که امیدواریم با رونمایی از این محیط طی امروز به این هدف دست پیدا نماییم.
منبع:

1400/03/12
12:07:12
5.0 / 5
289
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی