Niazgah نیازگاه
در فروردین ۱۴۰۰ ثبت شد؛

رشد ۱۶۲ درصدی صدور مجوز تاسیس واحدهای صنعتی

رشد ۱۶۲ درصدی صدور مجوز تاسیس واحدهای صنعتی

به گزارش نیازگاه بررسی آمارهای منتشره رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی می باشد در فروردین ماه سال جاری دو هزار و ۹۴ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که در مقایسه با فروردین ماه ۹۹ رشد ۱۶۲.۱ درصدی نشان داده است.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برای صدور این مجوزهای صنعتی مبلغی ۲۷۸ هزار و ۹۰۶ میلیاردریال سرمایه گذاری شد که حاکی از رشد ۳۲۹.۵ درصدی در هم سنجی با سال گذشته است.
این میزان سرمایه گذاری و صدور جواز تاسیس صنعتی منجر به ایجاد اشتغال ۴۳ هزار و ۴۶ نفری شد که از نظر اشتغال هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵۸.۵ درصدی نشان داده است.
رشد بالای حجم سرمایه گذاری جوازهای تاسیس صادره در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ به دلیل رشد ۱۵۶ درصدی در تعداد صدور این جوازها و صدور جوازهای تاسیس «آذرنان نظری» در استان آذربایجان شرقی با پیشبینی سرمایه گذاری ۱۳.۴ هزار میلیاردریالی و «توسعه صنعت و معدن تدبیر» در استان قم با پیشبینی سرمایه گذاری ۱۱.۲ میلیاردریالی است.
برپایه این گزارش در فروردین ماه سال جاری تعداد ۳۴۷ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای هم صادر شد. برای این پروانه های بهره برداری ۴۲ هزار و ۹۱۰ میلیاردریال سرمایه گذاری پیشبینی شد که منجر به اشتغال ۶ هزار و ۷۹ نفری شده است.
صدور مجوزهای معدنی
برپایه آمارهای مذکور، در فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۷۰ فقره پروانه اکتشاف معدنی، ۲۱ فقره گواهی کشف و ۲۳ فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شد. این آمارها در مقایسه با فروردین ماه ۹۹ به ترتیب رشد ۱۱۲.۱ درصدی، افزایش ۶۱.۵ درصدی و افت ۴.۲ درصدی نشان داده است.
هزینه عملیات اکتشاف برای گواهی کشف های یاد شده ۵۳ میلیاردریال بود که حاکی از رشد ۱۰۸.۶ درصدی است. همینطور پروانه بهره برداری معادن ذکر شده ۳۰۶ نفر اشتغال زایی در این ماه به دنبال داشت که از این نظر هم رشد ۳۱.۹ درصدی نشان داده است.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، فروردین سال ۹۹ به علت شیوع گسترده بیماری کرونا، وضعیت تولید، صادرات و غیره روند کاهشی داشت که این روند متوقف گردید.
سال گذشته تعداد ۳۶۲ شرکت و واحد تولیدی از بین یک هزار و ۱۱۰ واحد اصلی بخش صنعت و معدن موفق شدند رشد ۲۰ تا بیشتر از ۱۰۰ درصدی در تولید محصولات خود در مقایسه با سال ۹۸ را به ثبت برسانند.


1400/03/09
20:49:10
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی