Niazgah نیازگاه
معاون وزیر صمت:

امسال ۲ هزار واحد صنعتی راكد در كشور فعال می شود

امسال ۲ هزار واحد صنعتی راكد در كشور فعال می شود

ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام نمود که امسال یک هزار و 600 واحد راکد صنعتی در شهرک های صنعتی و 400 واحد راکد در خارج از شهرک ها فعال می شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «علی رسولیان» روز چهارشنبه در جلسه امضا تفاهم نامه های واحدهای صنعتی منطقه ای در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه، با اعلان اینکه سال قبل کشور با ۲ چالش جدی تحریم و شیوع ویروس کرونا روبه رو شد که کماکان نیز وجود دارد، اضافه کرد: کرونا تقاضا برای کالا را کاهش داده و رشد اقتصادی کشورهای جهان را به صفر رسانده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با وجود تمام فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه و تهدیدات کرونا، صنعت کشور هشت درصد رشد داشت که آنرا می توان حاصل پشتیبانی از تولید داخل و محدود کردن واردات دانست.
رسولیان گفت: در سال ۹۹ پروانه های راه اندازی ۴۰ درصد و پروانه های بهره برداری ۱۰ درصد در شهرک های صنعتی افزایش پیدا کرد.
وی افزود: سال قبل میزان سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی ۳۰ درصد رشد داشت که منجر به بالای پنج هزار مورد سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی شد.
کمک ۲۰۰میلیارد تومانی دولت به شهرک های صنعتی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به کاهش اعتبارات دولتی اشاره کرد: دولت سال قبل ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه در اختیار ما گذاشت که به هیچ عنوان جوابگو نبود بدین جهت به سراغ منابع داخلی شرکت رفتیم.
رسولیان اعلام نمود: توجه به مناطق محروم و توسعه شهرک های صنعتی در مناطق کمتر برخوردار از اولویت های شرکت شهرک های صنعتی در استان های کشور است.
او توضیح داد: امسال بیش از ۱۰ هزار زمین شهرک صنعتی در کشور ایجاد خواهد شد که بخش زیادی از آن در مناطق محروم و کمتربرخوردار کشور خواهد بود.
رسولیان با اعلان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیاز جدی به برق در شهرک های صنعتی کشور داریم، اضافه کرد: باوجود این که دستگاه های خدمات رسان موظف می باشند آب و برق را تا درب واحد صنعتی بیاورند اما بخش زیادی از اعتبار لازم را خودمان تامین می نماییم.
احداث بیش از هزار واحد صنعتی در کرمانشاه
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه اظهار داشت: بیش از هزار واحد صنعتی نیز حالا در شهرک های صنعتی کرمانشاه در حال راه اندازی است که بعد از به بهره برداری رسیدن منجر به رشد اقتصادی استان می شود.
رسولیان تصریح کرد: سال قبل ۲۱۵ واحد صنعتی در استان کرمانشاه فعال گردیده است که نشان از پویایی صنعتی درکرمانشاه دارد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه اظهار داشت: واحدهایی که توسط بانک ها تملیک شده به زودی تعیین تکلیف می شود تا به افراد توانمند و کارآفرین واگذار گردد.
رسولیان همین طور به مشوق های ارائه شده توسط شرکت شهرک های صنعتی اشاره نمود و اظهار داشت: کسانی که امسال از ما زمین بگیرند در صورتیکه واحدها را قبل از موعد به بهره برداری برسانند ۳۰ درصد تحفیف می گیرند؛ علاوه بر این مساله اقساط پرداخت زمین را بصورت طولانی مدت دریافت خواهند کرد.
وی عنوان کرد: برای ساماندهی فاضلاب های صنعتی نیز ۵۰ درصد هزینه را باید دولت تامین کند که دولت در تخصیص مشکل دارد بدین جهت تصفیه خانه های واحدها با اعتبارات داخلی آنها تامین می شود.
ارائه زمین به واحدهای صنفی در دست بررسی است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ایجاد شهرک های صنفی نیز اظهار داشت: موضوع ارائه زمین به واحدهای صنفی و ایجاد کارگاه های کوچک را به دولت داده ایم تا در اساس نامه شرکت شهرک های صنعتی اضافه شود.
رسولیان با تاکید بر این که باید مردم را به روستاها بکشانیم، اظهار داشت: باید به شکلی عمل نماییم که انسان ها در روستاها توانمند اقتصادی شوند و نیاز به مهاجرت به شهر نداشته باشند.
در حاشیه این جلسه هشت واحد صنعتی با شرکت شهرکت های صنعتی تفاهم نامه همکاری بمنظور توانمندسازی مناطق محروم امضا کردند.
در استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت حدود هزار واحد صنعتی و تولید با ۳۰هزار نفر اشتغالزایی فعال است.


1400/03/05
11:17:09
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی