Niazgah نیازگاه

وام ها و سپرده های بانكی زیاد شد

وام ها و سپرده های بانكی زیاد شد

میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا اختتام بهمن سال قبل نسبت به سال قبلش معادل 43.7 و 49.2 درصد بالا رفته است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بر طبق گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در آخر بهمن ماه سال گذشته، مانده کل سپرده ها به رقم ۳۷۰۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۴۳.۷ و ۳۶.۴ درصد افزایش را نشان میدهد.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۹۹۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۹۰۰۰ میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۷۰۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۴۹.۲ و ۳۹.۶ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۱۷۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۹۲۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۱ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل، به ترتیب ۲.۷ و ۱.۷ واحد درصد افزایش را نشان میدهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۸ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵.۱ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکتها و مؤسسات تولیدی سایر استانها در استان تهران بیان شده و عمده کارهای بانکی آنها بوسیله شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.1400/03/01
21:52:30
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی