Niazgah نیازگاه

دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای۵۰۰ خانواده قلعه گنج برقرار شد

دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای۵۰۰ خانواده قلعه گنج برقرار شد

مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان، اظهار داشت: دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای 500 خانواده در منطقه محروم قلعه گنج میسر شد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بنیاد مستضعفان، «علی خطیبی» با بیان این خبر اظهار نمود: طی چند روز گذشته و همزمان با عید سعید فطر، دستگاه گندزدای آب آشامیدنی تولید شده توسط یک شرکت دانش بنیان در مدار تامین آب شهرستان قلعه گنج قرار گرفت و سه روستای این شهرستان که تا قبل از این از نعمت آب آشامیدنی سالم محروم بودند، به آب آشامیدنی سالم و باکیفیت دسترسی پیدا کردند.
مدیرعامل موسسه دانشمند با اعلان اینکه در این پروژه، دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای ۵۰۰ خانواده قلعه گنجی فراهم شده اظهار داشت: این دستگاه گندزدا با حمایت موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان و توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی طی ۵ ماه طراحی و تولید شده است.
وی افزود: این دستگاه گندزدا با انجام سه مرحله فیلتراسیون و بدون استفاده از کلر، علاوه بر تامین آب آشامیدنی سالم برای مردم منطقه، با خروجی پساب خود نیز امکان بهره مندی بخش کشاورزی منطقه از نعمت آب را فراهم می آورد.
خطیبی در آخر اشاره کرد: با ساخت این دستگاه در داخل کشور علاوه بر پشتیبانی از جوانان متخصص داخلی، از خروج ارز به میزان ۷۶ هزار دلار جلوگیری شده و با ساخت این دستگاه در داخل کشور، به میزان ۴۰ هزار دلار در هزینه ها صرفه جویی شده است.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، یکی از کارهای اصلی موسسه دانشمند به کارگیری توان شرکت های دانش بنیان در جهت محرومیت زدایی و همراستا با سیاست های کلی بنیاد مستضعفان است.


1400/02/29
11:59:47
5.0 / 5
408
تگهای خبر: تولید , دستگاه , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی