Niazgah نیازگاه
یك كارشناس بازار سرمایه مطرح كرد:

سفارش به نگهداری و ارزان نفروختن سهام بورسی

سفارش به نگهداری و ارزان نفروختن سهام بورسی

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: سهامداران به هیچ عنوان نباید سهمشان را ارزان بفروشند، برای اینکه هیچ وقت باقی ماندن در بازار سهام ضرر ندارد، بنظر می رسد که بازار به زودی در مدار طبیعی خود قرار بگیرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «ابراهیم عنایت» انتشار اوراق در بازار را مثبت ارزیابی کرد و اضافه کرد: تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازارسرمایه یعنی ورود نقدینگی جدید به این بازار که این اتفاق می تواند قفل بازار را باز کند و راهگشا باشد.
وی اضافه کرد: انتشار اوراق و تزریق نقدینگی در بازار سهام یکی از راهکارهایی است که باید زودتر انجام می شد، هرچند حالا هم دیر نشده و با شروع و ادامه این کار، به طور قطع روند بازار سهام تغییر خواهدنمود برای اینکه این تصمیم در جهت متعادل سازی بازار انجام می شود.
عنایت اظهار داشت: اگر انتشار اوراق بطور مکرر از طرف شرکتها صورت گیرد، یک طرح حمایتی، هم برای بازار و هم برای خود شرکتها است، اما اگر این کار موقتی باشد فقط یک مسکن مقطعی است و نیاز نقدینگی بازار را تامین می کند، وجه حاصله از تزریق نقدینگی اگر برای تامین منابع یا زیرساخت شرکتها استفاده گردد اساسا نتیجه بهتری نصیب بازار می شود.
این کارشناس بازار سرمایه اشاره کرد: مشکل اساسی کشور رشد اقتصادی است؛ اگر هلدینگ های بزرگ طرح حمایتی ادامه دار برای توسعه بازار سرمایه داشته باشند، بطور قطع دولت هم باید پشتیبانی از بورس را شروع کند تا حداقل تحول اقتصادی از یک بازار شروع شود.
وی با اشاره به حضور سهام داران جدیدالورود در سال ۹۸ و ۹۹ به بازار سرمایه اظهار داشت: ورود بدون شناخت به این بازار سبب شد تا شاهد رشد بی رویه قیمت سهام شرکتها باشیم؛ هجوم بی سابقه مردم به بازار موجب شد تا تعداد کدهای سهامداری در کنار سهام عدالت از ۸ میلیون به بالای ۵۰ میلیون برسد، مشکل چنین رشدی، این بود که نتوانستیم نیاز آنها را پاسخ دهیم، البته مردم مقصر نیستند و نباید سرزنش شوند، برای اینکه با وجود تورم در اقتصاد، آنها ناچار به حفظ سرمایه خود هستند تا قدرت خریدشان را حفظ کنند.
عنایت اظهار داشت: شرایطی که بورس امروز با آن دست و پنجه نرم می کند تاوان رفتارهای هیجانی در سال قبل است که حل کردن آن بسادگی امکان پذیر نیست، تنها چاره این است که سهامداران فقط با دید بلندمدت در بورس سرمایه گذاری کنند و سهامشان را ارزان نفروشند و به سرمایه و پس اندازشان ضرر نزنند، اگر سهمشان خوب و بنیادی است آنرا حفظ کنند و مطمئن باشند که ضرر نمی کنند برای اینکه بازار به زودی در مدار طبیعی خود قرار می گیرد.


1400/02/22
10:00:48
5.0 / 5
591
تگهای خبر: اقتصاد , اوراق , بازار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی