Niazgah نیازگاه

دو تغییر مهم بورسی

دو تغییر مهم بورسی

دامنه نوسان در بازار سرمایه برای سومین مرتبه در چهار ماه گذشته گرفتار تغییر شد و از حالت نامتقارن باردیگر به حالت متقارن بازگشت. همینطور حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی از روز شنبه تغییر خواهد نمود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، دامنه نوسان در بازار سرمایه که در ۲۵ بهمن سال قبل از حالت متقارن خارج و به منفی دو و مثبت شش درامده بود، چندی قبل به مثبت شش و منفی سه تغییر یافت و الان آخرین تصمیم شورایعالی بورس از بازگشت دامنه نوسان به مثبت و منفی پنج و همینطور فزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن حکایت دارد. بر این اساس دامنه نوسان به جای مثبت شش و منفی سه به مثبت و منفی پنج تغییر یافت و درآینده با رصد شرایط بازار نسبت به افزایش دامنه اقدام خواهد شد.
همینطور در مورد دامنه نوسان و حجم مبنا در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران مقرر شد از روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری، حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران، بازار اول و دوم فرابورس ایران به ۱۵ میلیارد ریال و همینطور این مقدار در مورد بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب ۱۰ میلیارد، پنج میلیارد و ۲.۵ میلیارد تغییر یابد.
منبع:

1400/02/20
23:50:50
5.0 / 5
924
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی