Niazgah نیازگاه

شمارش معكوس برای گرفتن حق از سهام عدالت

شمارش معكوس برای گرفتن حق از سهام عدالت

نیازگاه: حدود دو هفته تا برگزاری اولین مجمع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت باقی مانده و مشمولانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند در طول این مدت باید اقدامات لازم را برای حضور در این مجامع انجام دهند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، آزادسازی سهام عدالت به سالگرد خود نزدیک میشود، فرایندی که اردیبهشت سال قبل آغاز شد و به مشمولان حق انتخاب داده شد که یکی از دو روش مستقیم یا غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند. بر این اساس از میان حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت، ۳۰ میلیون نفر روش غیرمستقیم را برگزیدند تا سهام دار شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت شوند.
شرکت هایی ارزش دارایی آنها که همان ارزش دارایی مشمولان است بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و سرنوشت آنها نه فقط روی آینده مشمولان بلکه روی آینده هر استان موثر است. چونکه سرمایه زیادی را در اختیار دارند و نحوه عملکرد شرکت ها، زیر نظر هیات مدیره میتواند سرنوشت اقتصادی و اجتماعی هر استان را تعیین کند. در این راستا مقرر است اعضای هیات مدیره توسط مشمولان هر استان انتخاب گردد. تا کنون نیز بیش از ۲۰۰۰ نفر کاندیدای عضویت هیات مدیره شده اند و صلاحیت عمومی و تخصصی آنها توسط سازمان بورس درحال بررسی است.
بعد از اتمام بررسی ها، افراد تایید صلاحیت شده به مشمولان معرفی شده و اطلاعات آنها در سامانه دیما در اختیار مشمولان قرار میگیرد و سهام داران در روز انتخابات باید رای موافق یا مخالف خودرا درمورد افراد تایید صلاحیت شده اعلام کنند. البته برای این منظور سهام داران حتما باید در سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir ثبت نام کنند و در روز انتخابات استان (بسته به اینکه سهام دار، مشمول شرکت کدام استان است)، بصورت الکترونیکی در مجمع حاضر شده و رای دهند.
بدین سبب سرنوشت هر شرکت، آینده اقتصادی آن و میزان سودی که هر فرد در آینده دریافت خواهد کرد، توسط سهام داران آن استان تعیین میشود.
منبع:

1400/02/03
20:28:46
5.0 / 5
755
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی